قیمت جهانی : 168.61 دلار
فروش به ما : 8,545,601 تومان
خرید از ما : 8,645,610 تومان
بیت کوین - BTC بیت کوین
اتریوم - ETH اتریوم
تتر - USDT تتر
کاردانو - ADA کاردانو
پپه - PEPE پپه

مونرو


محبوبیت ارزهای دیجیتال در حال افزایش است که ارز دیجیتال مونرو (Monero) یکی از آن ها به شمار می آید. مونرو پس از بیت کوین و اتریوم سومین جامعه توسعه دهندگان بزرگ را در بین ارزهای دیجیتال دارد؛ این ارز، ارز دیجیتال اختصاصی شبکه بلاک چین مونرو (Monero) است که بر حفظ حریم خصوصی تمرکز دارد.
 به عبارتی دیگر مونرو (XMR) یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز و مقاوم در برابر سانسور است که از یک دفتر توزیع شده عمومی با فناوری ‌های محافظت و تقویت‌ کننده حریم خصوصی استفاده می ‌کند و از طریق آن به ثبت معاملات می‌پردازد. نه تنها قابلیت ردیابی آدرس‌ های کیف پول و تراکنش‌ های بین کاربران را محدود می‌کند، بلکه این ویژگی ‌ها در خود توکن XMR حفظ می‌شوند؛ دلیل آن هم این است که ارز دیجیتال مونرو (Monero) قابلیت تعویض را به عنوان یکی از ویژگی های توکن خود گنجانیده است؛ به بیانی دیگر ویژگی‌ های کلیدی این ارز دیجیتال شامل مواردی است که در خصوص حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن عمل می کنند.
هدف بسیاری از این نوع ارزها افزایش حریم خصوصی است، این در حالی است که برخی دیگر حفظ حریم خصوصی را در حالت اختیاری گذاشته اند. گرچه هدف برخی از آن ها حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن و هدف برخی دیگر آزادی انتخاب در این امر است اما اینکه آیا آن ها به موفقیت می رسند یا خیر، غیر قابل پیش بینی می باشد.
تاریخچه مونرو چه می گوید؟ فورک Bytecoin در سال 2014 (BMR) Bitmonero نام داشت. بیت‌ مونرو، بایت ‌کوین را شبیه ‌سازی کرد تا از پروتکل رمزنگاری CryptoNote متمرکز بر حریم خصوصی خود استفاده کند. این پروتکل منبع باز و رمز نگاری شده که شبکه اصلی آن را در سال 2014 به کار گرفته شده، برخلاف بسیاری از ارزهای رمز پایه که مشتقات بیت کوین محسوب می شوند، مبتنی بر CryptoNote است. ریشه ‌های مونرو را می‌توان در CryptoNote، یک پروتکل ارز دیجیتال که برای اولین بار توسط Nicolas van Saberhagen در اکتبر 2013 شکل گرفت، یافت.

 xmr-coin

مونرو توسط گروهی عمدتاً ناشناس از توسعه دهندگان نگهداری می شود، اما توسعه دهنده نرم افزار David Latapie و توسعه دهنده رمزنگاری Riccardo Spagni ("Fluffypony") مشارکت کنندگان عمومی این پروژه هستند. Fluffypony مدیر عامل کیف پول XMR MyMonero و نگهدارنده اصلی Monero به مدت پنج سال از سال 2014 بود اما بعدها او از سمت رهبری خود کنار رفت و عنوان نگهدارنده اصلی توسط تیم اصلی مونرو به Snipa همکار Monero داده شد.
پس از آشنایی با مونرو و تاریخچه آن شاید این سوال پیش بیاید که مونرو چگونه کار می کند؟
همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم مونرو یک پروتکل رمزنگاری شده است که بر بحث حریم خصوصی تمرکز دارد، اما باید متذکر شویم که این کار را با استفاده از امضاهای حلقوی (Ring Signatures) انجام می دهد. در واقع روش امضاهای حلقوی برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ توسط افرادی به نام های ران ریو (Ron Rivest)، آدی شمیر (Adi Shamir) و یائل تامان (Yael Tauman) در کنفرانس رمزنگاری کوئینزلند استرالیا معرفی و ارائه شد. پایه و اساس سازوکار تراکنش‌های مونرو را امضاهای حلقوی تشکیل و پس از مخابره از سوی کیف پول‌ ها فعالیت خود را انجام می دهند.

Monero


قیمت مونرو

مونرو یکی از ارز های دیجیتال است که ارزش هر واحد آن (قیمت مونرو) در جریان رشد شدید بازار ارزهای دیجیتال در اواخر سال ۲۰۱۷ و اوایل سال ۲۰۱۸ به نزدیک ۵۰۰ دلار رسید. این در حالی است که مونرو نیز همانند بسیاری از ارزهای دیجیتال درگیر نوسانات بازار است. مونرو با نماد اختصاری XMR شکلی از دارایی دیجیتال است که در حال حاضر با ارزشی حدود ۴.۳۵ میلیارد دلار، رتبه ۴۴ بازار را به خود اختصاص داده است.

ارز_دیجیتال_مونرو


خرید مونرو

خبر خوب این است که خرید مونرو با ریال و از طریق سایت ‌های داخلی امکان پذیر است، اما متاسفانه در لیست فروش بسیاری از سایت ها داخلی بیت کوین یا اتریوم وجود دارد؛ بنابراین، درصد اندکی از سایت های داخلی هستند که سبد فروش خود را به فروش مونرو اختصاص داده اند. نکته ای که در این بین قابل توجه است، این است که در صورت بررسی این سایت ها، عاقلانه کار انتخاب معتبرترین سایت در میان انواع سایت های فعال در این زمینه می باشد.
برای استفاده از ارز مونرو (Monero)، اولین چیزی که به آن نیاز دارید یک کیف پول است چرا که کیف پول‌ های مونرو برای پلتفرم ‌های مختلف در دسترس هستند و همه چیزهایی را که برای استفاده فوری از مونرو نیاز دارید را در بر می‌گیرند.
پس از اینکه کیف پول را نصب کردید، باید مقداری مونرو تهیه کنید. راه های مختلفی برای به دست آوردن آن مانند استخراج یا فعالیت در ازای مونرو وجود دارد، اما ساده ترین راه این است که از صرافی برای این کار استفاده کنید که در این بین، صرافی تتر ایران می تواند پیشنهاد مناسبی باشد.
همانطور که پیش تر اشاره کردیم برای نگهداری، استفاده و خرید و فروش مونرو (Monero)، اولین چیزی که به آن نیاز دارید یک کیف پول است و از بین کیف پول هایی که این ارز را پشتیبانی می‌کنند، کیف پول Trust wallet کیف پول رسمی بایننس است که می تواند پیشنهاد خوبی باشد.

ارز_دیجیتال_مونرو


فروش مونرو

باتوجه به مطالبی که پیش تر ذکر کردیم، مونرو یک پول امن و غیرقابل ردیابی است و به صورت آزاد در دسترس همه قرار دارد. از آنجا که لازمه هر اقدامی در هر زمینه ای، کسب اطلاعات کافی درباره آن حوزه است، برای خرید و فروش مونرو هتر است بر اطلاعات خود بیفزایید تا شاهد ضررهای جبران ناپذیری نباشید. برای این اقدام لازم است حجم معاملات بازار و شکاف قیمتی را به خوبی رصد کنید تا بتوانید بهترین زمان و قیمت مونرو را برای فروش آن بیابید.

پشتیبانی ۲۴ ساعته
به صورت چت آنلاین و واتساپ