قیمت جهانی : 4.5508 دلار
فروش به ما : 230,109 تومان
خرید از ما : 233,568 تومان
بیت کوین - BTC بیت کوین
اتریوم - ETH اتریوم
تتر - USDT تتر
کاردانو - ADA کاردانو
پپه - PEPE پپه

فایل کوین


فایل کوین (Filecoin) با نماد اختصاری FIL یک ارز دیجیتال است؛ به عبارتی فایل کوین یک سیستم ذخیره سازی غیرمتمرکز است که با بهره مندی از قدرت بلاک چین، فرصت های بسیاری را برای کسب رمز ارز بیشتر در این پلتفرم یا شبکه اشتراک‌ گذاری محبوب، برای کاربران خود فراهم می آورد.
جالب است بدانید که این پروژه 205 میلیون دلار را در آگوست سال 2017 در یک عرضه اولیه جمع آوری و در اواسط سال 2019 برنامه ریزی کرد؛ با این حال، تاریخ راه ‌اندازی شبکه اصلی فایل کوین (Filecoin) به تعویق افتاد که در نهایت این رخداد در اواسط اکتبر سال 2020 صورت پذیرفت. فایل کوین یک پروتکل باز است و توسط بلاک چین پشتیبانی می شود که تعهدات انجام شده توسط شرکت کنندگان شبکه را با تراکنش های صورت گرفته با استفاده از FIL ارز اصلی بلاک چین، ثبت می کند.
بنیانگذار فایل کوین شخصی به نام Juan Benet ، دانشمند آمریکایی در حوزه کامپیوتر می باشد که در دانشگاه استنفورد تحصیل کرده و سیستم فایل بین سیاره ای را نیز ایجاد کرده است.

file-coin

قطعاً بلاک چین فایل کوین را می توان یکی از منحصر به فرد ترین و کاربردی ‌ترین بلاک چین ‌های موجود دانست، اما چرا؟
در پاسخ به این سوال باید مجدداً متذکر شویم که ذخیره سازی داده ها در فایل کوین (Filecoin) به صورت غیرمتمرکز انجام می گیرد و همین امر باعث می شود برخلاف شرکت ‌ها یا ارائه‌ دهندگان سنتی مانند سرویس های وب آمازون (Amazon Web Services) یا کلود فلر( Cloudflare) که دارای ماهیت ذخیره ‌سازی ابری (cloud) و مستعد مشکلات تمرکز هستند، این مشکلات را تجربه نکنند، چرا که این بستر از ماهیت غیرمتمرکز خود برای محافظت از یکپارچگی مکان داده‌ ها استفاده و آن را به راحتی قابل بازیابی می کند. به عبارتی دیگر سیستم ‌های ذخیره‌ سازی غیرمتمرکز مانند فایل کوین به افراد این امکان را می دهند که حافظ داده‌ های خود باشند، ضمن اینکه بستر وب را برای مردم سراسر جهان در دسترس ‌تر می‌سازد.

filecoin


قیمت فایل کوین

فایل کوین بلاک چینی است که در راستای ذخیره اطلاعات به درست ترین گونه عمل می کند تا از خطرات هک و یا سانسور به دور باشد که اصطلاحاً به این بلاک چین، یک بلاک چین همتا به همتا می گویند. همانطور که از نامش پیداست ماینرهای ذخیره سازی، رایانه هایی هستند که به صورت قدرتمند در راستای ذخیره فایل‌ها در پروژه فایل کوین فعالیت می کنند؛ این بلاک چین های فایل کوین به اینترنت وصل می شوند و فضایی را برای ذخیره اطلاعات ایجاد می کنند.
مشتریان برای ذخیره سازی فایل های خود در ماینر های فایل کوین هزینه پرداخت می کنند، اما سوالی که اینجا مطرح است، این است که نرخ این هزینه های پرداختی به چه صورت تعیین می گردد؟ نرخ قیمت فایل کوین در خرید و فروش ارز دیجیتال مذکور که برای فضای ذخیره سازی مذکور درنظر گرفته می شود، به صورت بازار آزاد و براساس توافق بین طرفین مشخص می گردد؛ این همان پاداشی است که ماینرهای فایل کوین برای حفظ و نگهداری اطلاعات مهم به صورت امن، غیرقابل سانسور و هک رمز ارز فایل کوین دریافت می کنند.
از آنجا که تفاوتی ندارد این ارز دیجیتال را از طریق فعالیت‌ های مربوط به فضای ذخیره ‌سازی یا با استفاده از توکن در شبکه تولید و یا مصرف شود، بنابراین در هر دو حالت شما برای ذخیره سازی به فضا احتیاج دارید که کیف پول نقش این فضا را برای شما ایفا می کند تا امکان ارائه خدمات ذخیره ‌سازی داده‌ ها برای افرادی چون شما و سازمان ‌های مختلف فراهم گردد.
لازم به ذکر است که در حال حاضر قیمت فایل کوین با ارزشی حدود ۶.۹۹ میلیارد دلاردر بازار ارز، رتبه سی و یکم را به خود اختصاص داده است و این ارز نیز همانند بسیاری دیگر در مسیر نوسانات متعددی قرار دارد.

خرید_فایل_کوین


خرید فایل کوین

همانطور که پیش تر اشاره کردیم فایل کوین یک ارز دیجیتال رمزپایه یا رمزنگاری شده است که قابل استخراج می باشد؛ ضمناً این کوین های استخراج شده تحت عنوان پاداش برای اشخاص نگهدارنده شبکه آن کوین ها درنظر گرفته می شود. 
یکی از مواردی که نقش مهمی را در خرید و فروش فایل کوین یا به طور کلی بحث قیمت فایل کوین ایفا می کند، موضوع تحلیل آن است که کمک بزرگی در موفقیت سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال محسوب می شود. تحلیل قیمت در خرید فایل کوین یا فروش آن همان بررسی انواع نمودارهایی است که تغییرات وضعیت بازار را نشان می دهند، پس برای یافتن بهترین زمان و قیمت به جهت خرید فایل کوین و در حالت کلی کسب موفقیت در مسیر خرید و فروش فایل کوین، توجه به این امر ضروری است.

ارز_دیجیتال_فایل_کوین


فروش فایل کوین

در پروژه فایل کوین سه کیف پول معتبری که فعلاً برای FIL معرفی شده اند به نام لوتوس، گلیف و فیل‌فاکس هستند. در صورتی که قصد دارید در مسیر خرید فایل کوین یا فروش این ارز دیجیتال گام بردارید، باید از این سه کیف پول بهره مند شوید و مشارکت خود را در شبکه ذخیره سازی اطلاعات فایل کوین بیش از پیش افزایش دهید.

پشتیبانی ۲۴ ساعته
به صورت چت آنلاین و واتساپ