اولین حراج NFT بیت کوینی یوگا لبز، تنها در 24 ساعت 735 بیت کوین به ارزش 16.5 میلیون دلار به ارمغان آورد.
Yugalabs، شرکت معروف ارائه دهنده ان اف تی Boared Ape Yacht Club، حراج اولین مجموعه NFT مبتنی بر بیت کوین خود را با نام "TwelveFold" برگزار نمود. لازم به ذکر است تحویل NFTها در بستر بلاکچین بیت کوین با استفاده از پروتکل Ordinals امکان پذیر است. این مجموعه شامل 300 ان اف تی است که 288 عدد آن‌ها برای فروش عرضه و 12 ان اف تی باقیمانده برای مشارکت کنندگان پروژه، خیریه‌ها و فعالیت‌های بشردوستانه رزرو می‌شود.

حراج یوگا لبز

بالاترین پیشنهاد از بین 288 پیشنهاددهنده، کمی بیش از 7 بیت کوین برای یکی از این NFTها بود.
این حراج به پایان رسیده است و تنها در 24 ساعت 16.5 میلیون دلار برای شرکت یوگا لبز به ارمغان آورد.
در مجموع 288 متقاضی برنده یکی از NFT بیت کوین از مجموعه 'TwelveFold' شدند. یوگا گفت که برندگان ظرف یک هفته NFT خود را دریافت خواهند کرد، پیشنهادات کسانی که تایید نشده ظرف 24 ساعت آینده به آن‌ها بازگردانده می‌شود.
البته برگزاری این حراج انتقاداتی را نیز به دنبال داشت، در واقع کسانی که در فرآیند مناقصه شرکت کردند باید کل مبلغ پیشنهادی خود را به بیت کوین ارسال می‌کردند.
این بیت کوین‌ها به یک آدرس منحصر به فرد BTC که توسط یوگا کنترل می‌شود ارسال شد. پیشنهاد دهندگان مبالغ پیشنهادی خودشان را پرداخت می‌کنند و بیت کوین کسانی که برترین پیشنهاد را ارائه نداده‌اند پس از 24 ساعت به آن‌ها بازگردانده می‌شود.
با این حال، چنین طرحی خشم برخی از جامعه رمزنگاری را برانگیخته است و برخی اشاره می‌کنند که بازپرداخت دستی برای پیشنهادات ناموفق مانند «عصر حجر» است.