طبق آخرین گزارشات اینترنت ماهواره ای استارلینگ در کشور اوکراین فعال شده است، این امر موجب برقراری و قطع نشدن اینترنت مردم اوکراین می شود که در شرایط کنونی که به رمزارزها وابسته شده اند، امری حیاتی می باشد. 

اینترنت ماهواره ای استارلینگ

صفحه ی رسمی کشور اوکراین در شبکه ی اجتماعی توئیتر، به طور رسمی آدرس کیف پول های بیت کوین و اتریوم خود را جهت جمع آوری کمک اعلام کرده است، که تا کنون بیش از 15 میلیون دلار کمک جمع آوری کرده است. قطعا اوکراین اولین کشوری است که از طریق رمزارز درخواست کمک مالی کرده. 

اوکراین اولین کشوری است که از طریق رمزارز درخواست کمک مالی کرده

هم چنین در پی حذف برخی موسسات و بانک های روسیه از سیستم مالی جهانی سوئیفت، اوکراین در تلاش است تا از ورود سیاستمداران روسی به حوزه ی ارزهای دیجیتال جلوگیری کند و مانع دور زدن تحریم ها توسط آن ها شود. 
کشور روسیه تحت حملات سایبری شدید قرار گرفته و حتی وب سایت سازمان فضایی روسیه از دسترس خارج شده است. این حملات توسط گروهی از هکرهای ناشناس با عنوان (انانیمس) صورت گرفت اند، این گروه در پیامی توئیتری نیز دولت روسیه را تهدید به حملات بیشتر و فاش کردن اطلاعات آن ها کرده است. یکی از بنیان گذاران یک شرکت امنیتی سایبری مستقر در کیف، عنوان داشته که یک مقام ارشد دولتی از اوکراین از او خواسته تا برای مقابله با روسیه از هکرها کمک بگیرند. در مقابل برخی از هکرها نیز در فراخوانی اعلام کردند که از دولت روسیه حمایت خواهند کرد و اجازه ی ورود هکرها به پایگاه های اطلاعاتی مسکو را نخواهند داد. 

حملات سایبری

هم اکنون نیز اوکراین با برگزاری مذاکرات در بلاروس موافقت کرده است، به نقل از یکی از سیاستمداران بلاروسی، هیئت اوکراینی برای مذاکره با هیئت روس عازم شهر گول در بلاروس شده اند.