این اقدام در برابر موجی از حملات رسانه‌ای و FUD که منشا آن از وال استریت (Wall Street) بود، انجام شد. FUD یک اصطلاح ارزدیجیتال است که به ترس، عدم اطمینان و شک در بازار کریپتو اشاره دارد. مدلی از بدبینی در افکار عمومی که تمرکز آن بر یک دارایی یا بازار خاص است. دستکاری احساسات و ایجاد بدبینی موجب می‌شود که سرمایه‌گذار یا مصرف‌کننده دربرابر FUD تسلیم شود.
تتر، اعلام کرده که از وام دادن وجه از ذخایر خود جلوگیری می‌کند. همچنین این اقدام را "ماموریتی برای بازگرداندن اعتماد" خوانده که اجرای آن بسیار لازم و ضروری است. درتاریخ 13 دسامبر، ناشر استیبل کوین در یک پست به شایعه‌سازی‌ها اشاره کرد و FUD اخیر که درباره پرداختی وام‌ها ایجاد شده را یک ضربه مهلک به بدنه تتر دانست.
تتر اعلام کرد که وام‌های تضمین شده‌ای که در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده بیش از حد وثیقه است و تحت پوشش "دارایی‌های بسیار نقد شونده" قرار دارد. در همین راستا اضافه کرد که، هم اکنون و در طول سال 2023، تعداد وام‌های تضمین شده در ذخایر تتر را به صفر می‌رساند. این شرکت توضیح داد که وام‌های تضمین شده Tether مشابه با بانک‌های خصوصی که با استفاده از وثیقه تضمین شده به مشتریان وام می‌دهند، عمل می‌کند. اما برخلاف بانک‌ها که ممکن است با کسری بودجه روبه‌رو شوند، بیش از 100 درصد وام‌های تتر اعتبار دارد و پشتیبانی می‌شود.

اعطای وام تضمین شده تتر به صفر می‌رسد

این اقدام تتر، احتمالاً در پاسخ به گزارش WSJ (وال استریت ژورنال) در اوایل این ماه است که ادعا می‌کرد این وام‌ها خطرناک هستند. این شرکت ادعا کرد که "تتر ممکن است، دارایی‌های نقدی کافی برای پرداخت بازخرید در شرایط بحرانی نداشته باشد."
اکانت تتر در شبکه‌های اجتماعی در واکنش به این خبر اینطور می‌گوید: "این اولین بار نیست که WSJ تتر را هدف قرار می‌دهد. در ماه اوت، این شرکت اعلام کرد که اگر دارایی‌های تتر فقط 0.3 درصد کاهش یابد، از لحاظ فنی «ورشکسته» تلقی می‌شود. ناشر استیبل کوین در آن زمان این ادعاها را رد کرد و اظهار داشت که با استخدام پنج شرکت حسابداری برتر، مشروعیت و شفافیت گواهی‌های خود را افزایش داده است."
تتر در جدیدترین بیانیه خود اعلام کرده که اعطای وام را بدون ضرر متوقف می‌کند و در حال حاضر ماموریت خود را شفاف‌سازی و پاسخگویی به داستان‌های جعلی و اطلاعات نادرستی که به تازگی ایجاد شده می‌داند.
تتر در حال حاضر پیشروترین صادرکننده استیبل کوین با 65.8 میلیارد USDT در گردش است که سهم آن از بازار 46.6٪ است.