«سیستم ردیابی ارز دیجیتال» برای نظارت بر تاریخچه تراکنش، استخراج اطلاعات تراکنش و تأیید منبع وجوه قبل و بعد از انتقال استفاده خواهد شد.
وزارت دادگستری کره جنوبی اعلام کرده است که قصد دارد یک سیستم ردیابی رمزنگاری را برای مقابله با پولشویی و ابتکارات بازیابی مرتبط با فعالیت های مجرمانه معرفی کند.
این سیستم در نیمه اول سال 2023 اجرا خواهد شد، وزارت کره جنوبی برنامه‌هایی را برای توسعه یک سیستم ردیابی و تجزیه‌وتحلیل مستقل در نیمه دوم سال به اشتراک گذاشته است.

کره جنوبی و ارزهای دیجیتال

بیانیه این وزارتخانه چنین است:
در پاسخ به پیچیدگی‌ها، ما زیرساخت‌ها را بهبود خواهیم داد. ما یک سیستم عدالت کیفری خواهیم ساخت که مطابق با استانداردهای بین‌المللی (استانداردهای جهانی) باشد.
 پلیس کره جنوبی در حال حاضر با پنج صرافی ارز دیجیتال محلی برای همکاری در تحقیقات جنایی و در نهایت ایجاد یک محیط تجاری امن برای سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال به توافق رسیده است.دادگاه عالی کره جنوبی حکم داده است که صرافی ارز دیجیتال Bithumb باید به سرمایه‌گذاران به دلیل قطعی 1.5 ساعته خدمات در 12 نوامبر 2017 غرامت بدهد.
 تصمیم نهایی دیوان عالی به 132 سرمایه گذار درگیر دستور داد تا غرامتی از 6 تا حدود 6400 دلار بپردازند.
 دادگاه اعلام کرد: "بار یا هزینه نارسایی‌های تکنولوژیکی باید بر عهده اپراتور سرویس باشد، نه کاربران که هزینه خدماترا پرداخت می کنند."