برنامه کیف پول Phantom یک ویژگی Burn Token جدید راه اندازی کرده است که به کاربران امکان می دهد NFT های spam یا جعلی ارسال شده توسط کلاهبرداران را حذف کنند.
بلاکچین سولانا یکی از بحث برانگیزترین شبکه های جدید است که با اتریوم رقابت می کند. همه شبکه های اصلی به یک کیف پول ایمن و قابل اعتماد برای افزایش پذیرش نیاز دارند. در مورد سولانا، این کیف پول فانتوم است. کیف پول فانتوم که برای جابجایی توکن ها مستقیماً از رابط کیف پول استفاده می کند، به کاربران امکان می دهد تا توکن های SOL را به اشتراک گذاشته و NFT هایشان را نگهداری کنند. اکوسیستم Solana توسط تیم اصلی توسعه دهندگان سابق اینتل و اپل، تشکیل شده است. بنیانگذاران این شبکه همچنین آزمایشگاه های سولانا را برای کمک به پیشرفت اکوسیستم سولانا تأسیس کرده اند. سولانا یک بلاکچین بسیار مقیاس پذیر و طبق گفته توسعه دهندگان آن، سریع ترین بلاک چین در کل جهان است. سولانا به دلیل طیف گسترده ای از راه حل های DeFi و توکن SOL ، به خوبی شناخته شده است. سولانا برای پردازش بیش از 50000 تراکنش در ثانیه و رقابت با PayPal یا Visa طراحی شده است. از آن جایی که برای رقابت با اتریوم و سایر شبکه های قرارداد های هوشمند ساخته شده است، به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز، صرافی های غیرمتمرکز (DEX) و بازارهای NFT ایجاد کنند. 
کیف پول رمزنگاری Phantom ، کیف پول مبتنی بر سولانا، یک ویژگی جدید راه اندازی کرده است که به کاربران اجازه می دهد تا توکن های غیرقابل تعویض اسپم (NFT) ارسال شده توسط کلاهبرداران را حذف کنند. طبق یک پست وبلاگی که در 18 آگوست از تیم فانتوم منتشر شد، این ویژگی جدید از طریق تب Burn Token در برنامه کیف پول فانتوم قابل دسترسی است و به کاربران این امکان را می دهد که هر بار که از آن استفاده می کنند، مبلغی جزئی از Solana (SOL) دریافت کنند. کیف پول فانتوم یک کیف پول Web3.0 و محبوب ترین کیف پول رمزنگاری برای بلاکچین سولانا است. کیف پول فانتوم مانند کیف پول متامسک یک کیف پول رمزنگاری مبتنی بر وب است. هدف Phantom فعال کردن وب 3.0 است و به کاربران اجازه می دهد آزادانه دارایی های رمزنگاری شده را بین کیف پول خود و Solana DApps منتقل کنند. 
کیف پول فانتوم از کلکسیون های NFT بلاک چین سولانا پشتیبانی می کند. از آن جایی که NFT ها به صنعت عظیمی تبدیل شده اند، بسیاری از سرمایه گذاران می خواهند سبد های خود را در بلاکچین هایی غیر از اتریوم گسترش دهند. کیف پول فانتوم دارای ویژگی است که به طور خودکار NFT های مشابه را گروه بندی می کند تا دسترسی به آن آسان تر شود. توجه به این نکته ضروری است که کیف پول فانتوم فقط NFT های Solana را پشتیبانی می کند. با این حال، اگر این کیف پول نتواند توکن را به عنوان NFT شناسایی کند، آن را به عنوان یک توکن SPL نمایش می دهد.

کیف پول سولانا و NFT های اسپم

با توجه به اینکه امروزه روش های موجود برای هک و سرقت دارایی های دیجیتال افزایش یافته است، افزایش محبوبیت NFT ها نیز منجر به یک روش جدید کلاهبرداری رایج از طریق ارسال لینک NFT های جعلی به کاربران شده است. گروه فانتوم در پستی که منتشر کرده است، اعلام کرد که در حال حاضر با Blowfish همکاری می کند تا نحوه "هشدار به کاربران را در مورد تلاش های فیشینگ" بهبود بخشد. 
"در حالی که امروز NFT Burning را معرفی می کنیم، در این جا متوقف نمی شویم. کاربران می توانند در آینده منتظر شناسایی خودکار nft های جعلی یا اسپم باشند. با استفاده از ارائه دهندگانی مانند SimpleHash و گزارش های داخلی خودمان، می توانیم احتمال اسپم بودن یک NFT را بسنجیم."
فانتوم خاطرنشان کرد که این مشکل به ویژه در سولانا به دلیل کارمزد های پایین تراکنش های آن رایج بوده است، و کلاهبرداران اغلب NFTهای ظاهراً رایگان را به صورت انبوه منتشر می کنند که حاوی لینک های مخرب هستند. NFT spam معمولاً کاربران را وادار می کند تا روی لینکی کلیک کنند تا یک NFT رایگان ایجاد کنند، با این حال، اگر این فرآیند تکمیل شود، سرمایه آن ها از کیف پولشان دزدیده می شود. از طرف دیگر، لینک ارسال شده به کاربران از آن ها می خواهد تا عبارت seed خود را وارد کنند، که نتیجه یکسانی خواهد داشت و منجر به از دست دادن سرمایه خواهد شد. 
فانتوم یکی از محبوب ترین ارائه دهندگان کیف پول برای NFT های مبتنی بر Solana و نامزد غیر متمرکز (دیفای) است که طبق گفته این شرکت بیش از 2 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. در آغاز ماه اوت، شرکت کیف پول رقیب Slope با سوء استفاده امنیتی مواجه شد که منجر به تخلیه حدود 8 میلیون دلار سرمایه در بلاکچین Solana شد.

سولانا میزبان دومین حجم فروش NFT در ماه جولای با 56.1 میلیون دلار بود و پس از اتریوم، طبق داده های CryptoSlam، حدود 535.6 میلیون دلار فروش داشته است.