ریوشی، خالق و بنیان گذار شیبا اینو، در این هفته با اقدام عجیب خود فعالان در حوزه ارزهای دیجیتال را شوکه کرد. ریوشی تمام توییت های قبلی خود را حذف کرده است و در حال حاضر هیچ توییتی در صفحه توییتر وی مشاهده نمی شود. علاوه بر این، ریوشی همچنین تمام وبلاگ‌ های مربوط به شیبا اینو از جمله اولین وبلاگش را حذف کرده است. تمام چهار وبلاگ SHIB در پلتفرم Medium حذف شده اند.

خداحافظی خالق شیبا اینو از جامعه ارز دیجیتال!

خداحافظی خالق شیبا

درست مانند ساتوشی ناکاموتو، بنیان گذار بیت کوین (BTC)، هویت ریوشی نیز از زمان راه اندازی پروژه شیبا در آگوست 2020، ناشناس باقی مانده است. ریوشی پس از حذف وبلاگ، پست ها و برکناری از جامعه کریپتوکارنسی عکس پروفایل خود را به بودایی جتسون میلارپا، شاعر معروف تبتی تغییر داد. ریوشی پیش از این اقدام، در بیوگرافی خود این  نوشته بود:
(ما این کار را برای مردم انجام می دهیم)
اما در حال حاضر، بیوگرافی ریوشی نیز به همراه سایر اطلاعات مربوط به ارز دیجیتال SHIB، از بین رفته و بیوگرافی وی خالی است. پست های حذف شده نشان می دهد که ریوشی تقریبا در رسانه های اجتماعی ناپدید شده. حذف ناگهانی پست های او باعث سردرگمی جامعه شد، زیرا هیچ اطلاعاتی در مورد محل زندگی او وجود ندارد. حتی مشخص نیست که آیا حذف پست ها، برای همیشه انجام شده یا خیر. کاربران شبکه های اجتماعی ادعا می کنند که ریوشی ممکن است بازگشتی داشته باشد و چیز جدیدی را برای شیبا اینو اعلام کند. با این حال، هیچ یک از این موارد تایید نشده است و ما باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا حساب توییتر او با یک توییت زنده می شود؟ و یا برای همیشه شیبا اینو از جامعه کریپتو کارنسی برکنار می شود.

آیا شیبا اینو هک شده است؟

در این بین نکته عجیبی وجود دارد که اکثر فعالان جامعه رمز ارز ها، متوجه آن شده اند. زمان بندی ریوشی برای کناره گیری از جامعه ارز های دیجیتال و حذف تمامی اطلاعات مربوط به شیبا، جالب است. زیرا همه این ها دقیقا یک سال پس از آخرین توییت و آخرین وبلاگ او اتفاق افتاد. حساب توییتر ریوشی هنوز فعال است، اما تمام پست ها در آن حذف شده اند، در حالی که دو پست وبلاگ برای خداحافظی با ShibArmy هنوز در مدیوم هستند. برخی از اعضا عقیده دارند که این پست ها ممکن است از سوی یک کلاهبردار به انتشار گذاشته شده باشند که یک حساب کاربری جدید به نام ریوشی ایجاد کرده است. تا حدودی این ایده قابل قبول به نظر می رسد، زیرا گزارش های قبلی که به وبلاگ ریوشی پیوند داده شده بودند، اکنون پیام «کاربر حساب خود را غیرفعال یا حذف کرده است» را نشان می دهد. این در حالی است که حساب دیگری با همان نام و تصویر نمایه او ساخته شده است. طبق گزارشات، هنوز دو پیام از سوی خالق شیبا در شبکه اجتماعی Medium، وجود دارد که به شرح زیر است:
پیام اول:
« من از همان ابتدا گفتم، من هیچ کس نیستم و مهم هم نیستم. تلاش‌ برای پنهان کردن «هویت» من حتی در صورت موفقیت ‌آمیز بودن، ضعیف خواهد بود، من ریوشی هستم.»
پیام دوم:
« هر کسی در ارتش شیبا، ریوشی است. ریوشی نشان ‌دهنده کسی نیست، نشان‌ دهنده شکوه ارتش شیبا است. پایان.»
به نظر می رسد خالق شیبا اینو، برای خداحافظی از جامعه کریپتو کارنسی از ساتوشی ناکاموتو الهام گرفته است. با این حال جالب است که این اتفاق ناگهانی و غیر منتظره، نتوانست بر روی قیمت شیبا، تاثیر بگذارد و همچنان شیبا از 4 درصد رشد روزانه بهره مند است.