نیک بوگالیس عمدتاً روی پروژه‌های کد منبع باز برای XRP Ledger متمرکز بر پرداخت کار می‌کرد که فشارهای اخیر برای معرفی NFT‌ها یکی از اجراهای کلیدی و قابل توجه آن بود. نیک بوگالیس، مدیر و از مهندسان ارشد ریپل لبز، پس از نزدیک به 10 سال از این شرکت خارج می‌شود و به آخرین مدیر اجرایی کریپتو تبدیل می‌شود که از این فضا خارج شده است.
بوگالیس در توییتی در 22 اکتبر نوشت: "سفر ده ساله من در Ripple یک سفر فوق‌العاده بود. من باید روی پروژه ای کار کنم که دوستش دارم و به سمت هدفی بروم که به آن اعتقاد دارم، اما این سفر تا چند هفته دیگر به پایان خواهد رسید."

جالب توجه است که توسعه‌دهنده ریپل خاطرنشان کرد که در آینده به یک پروژه یا شرکت بلاک چین نخواهد پیوست.

"در مورد اینکه پس از آن چه خواهد شد؟ زمانی که زمانش برسد، در مورد آن صحبت خواهم کرد، اما نه به پروژه یا شرکت بلاک چین دیگری ملحق می‌شوم، نه NFT یا DeFi انجام می‌دهم."

بوگالیس سابقه طولانی در مهندسی نرم‌افزار و رمزنگاری دارد و زمانی که در ریپل مشغول به کار بود، عمدتاً روی پروژه‌های کد منبع باز برای پرداخت XRP Ledger، که به نام XRPL نیز شناخته می‌شود، کار می‌کرد.

پایان فعالیت نیک بوگالیس

یکی از پیشرفت‌های کلیدی اخیر ریپل که بوگالیس بر آن نظارت کرده است، اصلاحیه XLS-20 است که شاهد معرفی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به XRPL خواهد بود.
طبق اظهار نظرهای انجام شده در رابطه با این موضوع، بوگالیس افزود:
سلامت و موفقیت دراز‌ مدت این شرکت به هیچ فردی بستگی ندارد. من مطمئن هستم که به لطف افراد با استعداد و پرشوری که هر کدام به روش خود در این شرکت کار می‌کنند، بسیار خوب خواهد بود.
بخش بلاک چین شاهد خروج تعدادی از چهره‌های برتر از شرکت‌های خود در این ماه بوده است، مانند مدیر ارشد مالی بازار NFT OpenSea، برایان رابرتز که در 7 اکتبر اعلام کرد که از شرکت خارج می‌شود. در 21 اکتبر، گاوین وود، یکی از بنیانگذاران پولکادات، همچنین به پایان کار خود در شرکت زیرساخت بلاک چین Parity Technologies اشاره کرد و اظهار داشت که این موقعیتی نیست که او از آن رضایت ابدی داشته باشد. دیگر مدیران برجسته که در چند ماه گذشته همین مسیر را دنبال کردند، عبارت هستند از: برت هریسون، رئیس FTX ایالات متحده، جسی پاول مدیر عامل Kraken، مدیر عامل MicroStrategy، مایکل سیلر و مدیر عامل Genesis Trading، مایکل مورو.
ریپل اخیراً در نبرد حقوقی طولانی مدت خود با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بر سر تخلفات ادعایی اوراق بهادار با XRP به پیروزی دست یافت.
در 21 اکتبر، استوارت آلدروتی مشاور عمومی ریپل، ادعا کرد که این شرکت سرانجام به اسناد مهمی دست یافته است که می‌توانند به طور قابل توجهی دفاعش را در برابر SEC تقویت کنند. اسناد مورد بحث مربوط به سخنرانی سال 2018 توسط ویلیام هینمن، مدیر سابق بخش SEC در رابطه با وضعیت نظارتی اتریوم است که سازمان دولتی برای مخفی نگه داشتن آن در طول مناقشه حقوقی طولانی و سخت مبارزه کرده است.