از آن جا که فناوری بلاک چین یکی از نو آورانه ترین شبکه هایی است که نسل بشر را به سمت مسیری جدید سوق می دهد، افراد مهم بسیاری در باره آن به بحث می پردازند. اخیرا فارل ویلیامز(Pharrell Williams)، نوازنده مشهور نیز نظرات مهمی در رابطه با شبکه بلاک چین داده است. این تهیه کننده محبوب، روز شنبه در کنفرانس VeeCon NFT، سخنرانی جالبی در مورد بلاک چین و اثرات آن بر روی جوامع ارائه داد. وی در این کنفرانس تاکید کرد که تأثیر بالقوه بلاک چین بر صنایع گوناگون، حقوق بشر و کل سیستم جهان می تواند گسترده باشد که اتفاقا Web3، کلید اصلی آن است.در ادامه توضیحات فارل ویلیامز در مورد تاثیرات Web3 در سیستم جهانی را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

تاثیرات Web3 از زبان فارل ویلیامز

تاثیرات وب3 از زبان فارل ویلیامز

فارل ویلیامز یک نوازنده، تهیه کننده و طراح مد معروف است که با توجه به فراگیر شدن حوزه کریپتوکارنسی، اخیرا در این باره نیز اظهار نظری داشته است. این موسیقی دان مشهور، عقیده دارد فناوری بلاک چین انقلابی است که صنعت موسیقی، سیستم مالی و حتی دولت را متحول خواهد کرد. وی عقیده دارد نه تنها بلاک چین، بلکه Web3 نیز می تواند اثرات بالقوه ای در صنایع مختلف ایجاد کند.
 روز شنبه کنفرانسی به نام VeeCon، برگزار شد که افراد مشهوری هم چون گری واینرچوک، اسنوپ داگ و ... به همراه فارل ویلیامز در آن حضور پیدا کردند. در کنفرانس VeeCon، صحبت از عرصه کریپتوکارنسی شد که اسنوپ داگ در مورد NFT ها و این که چگونه این ابزار های جدید فناوری زیر بنایی را به پیشرفت های اجتماعی خواهند رساند، توضیحاتی ارائه داد. در واقع عرصه دیفای و توکن های NFT که یکی دیگر از نوآوری های بزرگ بازار ارز دیجیتال است، از سال 2020 شروع به گسترده تر شدن کرد و در حال حاضر یکی از پرطرفدار ترین بازار های مالی جهان محسوب می شود. در این بین سرمایه گذاران و هنرمندان بسیاری از جمله اسنوپ داگ، نیز وجود دارند که حامی توکن های NFT هستند. اما فارل ویلیامز عقیده دارد وب3 می تواند تاثیرات بیشتری بر روی سیستم های جهانی داشته باشد.
فارل ویلیامز توضیحاتی در رابطه با این امر که « Web3 او را می ترساند» نیز در کنفرانس ارائه داد. ویلیامز عقیده دارد بازار NFT بسیار سریع رشد کرد و این امر می تواند یک نقطه ضعف تلقی شود. وی در این باره گفت:
«شما در این نوع بازار، با افرادی سر و کار دارید که فقط در حال دور زدن هستند و سعی می‌ کنند پولی راحت و سریع به دست آورند. همچنین بازار NFT می تواند فضایی امن برای هنرمندان سنتی باشد، جایی که آن ها می توانند عمیقا به دنیای دیجیتال متصل شوند. پلتفرم های غیر متمرکز دیگر نیز ممکن است به پیشکسوت ها کمک کنند، اما در آخر ممکن است این عرصه آن چیزی که شما به دنبالش هستید، نباشد»
با توجه به همین موضوع، ویلیامز توضیح داد که چند وقت اخیر را بر روی پروژه های کریپتویی مانند NFT ها و فناوری Web3 تحقیق کرده است و به نظرش این نوع فناوری ها می توانند تاثیرات گسترده تر و قوی تر بر روی جوامع و نسل بشر داشته باشند. از نظر فارل Web3 ، می تواند تحولی عظیم در سیستم های جهان باشد و حتی دولت ها را متزلزل کند. زیرا دولت ها خیلی سخت تلاش می کنند تا قوانینی را کنار هم بگذارند و مردم را کنترل کنند. اما از طریق فناوری بلاک چین و Web3، روشی عادلانه تر برای همه به وجود خواهد آمد و تمامی مردم می توانند قدرتمند ترین انسان های روی این سیاره باشند.