امروزه کمپانی های بسیاری هستند که تمایل به بهره گیری از خدمات دنیای شگفت آور کریپتوکارنسی دارند. یکی از این کمپانی ها که اخیرا اعلام کرد در حال گسترش خدمات رمزنگاری خود است، غول صنعت، یعنی کمپانی جهانی پی پال می باشد. پی پال یک شرکت تجارت الکترونیکی است که روند خدمات مالی را تسهیل می کند. معاون این کمپانی ریچارد نش، اخیرا اعلام کرد مجموعه پی پال در تلاش است از تمامی خدمات ارز دیجیتال و فناوری بلاک چین بهره مند شده و آن ها را به این پلتفرم مشهور بیاورد. در ادامه جزئیات بیشتری از این خبر مهم در اختیار شما قرار می دهیم.

اقدام جدید پی پال در حوزه ارز دیجیتال

پی پال و ارزهای دیجیتال

طبق گفته ریچارد نش معاون شرکت پی پال، این ارائه دهنده خدمات الکترونیکی به طور جدی قصد دارد از تمامی سیستم های کریپتوکارنسی اعم از ارز های دیجیتال و ارز های دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) پشتیبانی کند. وی در این باره گفت: « به دنبال همکاری با دیگران برای پذیرش هر چیزی که می ‌توانیم هستیم، کوین هایی که امروز در کیف پول‌ های دیجیتال PayPal، ارزهای دیجیتال خصوصی یا CBDC ها در آینده داریم.»
سپس نش در جواب سوالی که از او در رابطه با فعالیت های حوزه ارز دیجیتال پرسیده شد افزود، خودش نیز دارای یک ارز دیجیتال مخصوص است که کاملا با موقعیت او در PayPal همخوانی دارد. ریچارد نش عقیده دارد به دلیل حمایتش از این عرصه، باید چیز های گوناگون را تجربه می کرد تا اطلاعات کافی درباره آن را داشته باشد. نش در این باره گفت:
« من چیزهای زیادی دارم که در پی پال روی آن ها کار می کنم و دوست دارم خودم خدماتی را تجربه کنم، بنابراین فکر می کنم این طبیعی است از ارز های دیجیتال استفاده کنم.»
پس از این مصاحبه و اعلام خبر پشتیبانی بیشتر پی پال از سرویس ها و خدمات ارز دیجیتال، این سوال که مدیر عامل مجموعه پی پال چه رمز ارزی را ذخیره می کند برای بسیاری از فعالان این حوزه پیش آمد. سرانجام مدیر عامل پرداخت پی پال به نام دن شولمن (Dan Schulman)، با افشای رمزارز هولد شده خود به پرسش ها خاتمه داد. پس از مدتی دن شولمن اعلام کرد تنها ذخیره او ارز دیجیتال بیت کوین است و تا سال 2019 تنها از این رمز ارز محبوب حمایت می کرد.

پی پال چیست؟

 پی پال یکی از بزرگ ‌ترین شرکت ‌های پرداخت در جهان محسوب می شود که در سال‌ های اخیر به صورت جدی وارد حوزه‌ رمزارز و بلاک چین شده است. این کمپانی در سال 1999، قدم به عرصه تجارت الکترونیکی گذاشت و پس از گذشت مدت کوتاهی، از محبوبیت بالایی میان جوامع گوناگون برخوردار شد. پی پال یک ارائه دهنده و تسهیل کننده خدمات مالی دیجیتالی است که با استفاده از آن می توان به سریع ترین حالت ممکن، فرآیند انتقال پول به حساب را تکمیل کرد. این پلتفرم از رابط کاربری ساده، قابلیت استفاده در موبایل، سریع و ایمن و بسیاری ویژگی های کاربردی دیگرتشکیل شده است. از همین روی کیف پول پی پال یک گزینه عالی برای خرید، فروش و پرداخت است. از پی پال می توان در زمینه پرداخت های خارجی نیز استفاده کرد. حساب پی ‌پال را می ‌توان از طریق حساب بانکی، دفاتر خدمات مالی یا کارت اعتباری شارژ کرد.
لازم به ذکر است این کمپانی محبوب در سال های اخیر حمایت های گسترده خود را در زمینه ارز های دیجیتال نشان داده است. در سال 2020 این شرکت اعلام کرد معاملات و پرداخت‌ های ارز دیجیتال PayPal، برای تمامی مشتریان واجد شرایط در ایالات متحده فعال شده است. همچنین پیتر تیل (Peter Thiel) که یکی از شناخته ‌شده ‌ترین اسامی در حوزه فناوری ‌های مالی و اقتصادی است، حدود 1 سال پیش اعلام کرد «بیت کوین طلای خالص است». به دلیل محبوبیت بالای شرکت پی پال، قیمت بیت کوین در آن زمان با رشد خوبی همراه شد و این امر توانست در مسیر آن تاثیرگذار باشد. به همین خاطر به نظر می رسد شرکت پی پال علاقه زیادی به این حوزه خارق العاده داشته و قصد دارد از مزایای بی شمار آن بهره مند شود.