ماجد الفطیم، یکی از تاجران مشهور امارات است که در زمینه املاک و مستغلات و خرده ‌فروشی فعالیت می کند. وی دومین فرد ثروتمند خاورمیانه است که گروه محبوب خود را با همین نام در سراسر جهان گسترش داده است. به تازگی خبری منتشر شده که گروه بزرگ ماجد الفطیم، قصد حمایت و پذیرش ارز های دیجیتال را دارد. طبق این خبر، ماجد الفطیم  در ۲۹ مرکز خرید و ۱۳ هتل خود ارز دیجیتال می ‌پذیرد.

امکان پرداخت ارز دیجیتال در تجارت های ماجد الفطیم 

ماجد الفطیم و ارز های دیجیتال

ماجد الفطیم (Majid Al Futtaim)، یک گروه بزرگ و مشهور در دبی است که بیشتر مراکز خرید از جمله هایپر مارکت ها، سینما ها و سایر خرده فروشی ها زیر مجموعه این گروه بزرگ فعالیت می کنند. ماجد الفطیم در مناطقی همچون خاورمیانه، آفریقا و آسیا گروه خود را گسترش داده و از تجارت بسیار بزرگی بهره مند است. یکی از تجارت های نزدیک به ایران این گروه، هایپر استار است که زیر مجمموعه گروه ماجد الفطیم به شمار می رود. این اپراتور پیشگام در تمامی صنایع، اخیرا اعلام کرد در مناطق آسیا و آفریقا  با یکی از پرطرفدار ترین صرافی های ارز دیجیتال یعنی بایننس، همکاری خواهد داشت. این بدان معناست که در آینده ای نزدیک، مشتریان این مناطق، می توانند از طریق بایننس پی (Binance Pay)، در مراکز مختلف شرکت ماجد الفطیم ارز دیجیتال پرداخت کنند. چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران صرافی Binance، هفته گذشته در این باره توییتی به شرح زیر منتشر کرد:
« 29 مرکز خرید، 13 هتل و چهار انجمن با کاربری متفاوت، اکنون رمز ارز را از طریق Binance Pay می ‌پذیرند. البته این پذیرش رمز ارز ها گسترده تر نیز خواهد شد.»
همچنین در پی این اطلاعیه اعلام شد بایننس پی پال (Binance Pay) یکپارچه خواهد شد، تا به میلیون‌ ها مشتری امکان دهد با ارز های دیجیتال در مقاصد مختلف ماجد الفطیم مطابق با قوانین و مقررات مناسب، پرداخت خود را انجام دهند. شایان ذکر است که طبق آمار رسمی وب سایت Binance، فناوری بایننس پی در حال حاضر بیش از 40 ارز دیجیتال محبوب را پشتیبانی می کند. گروه ماجد الفطیم نیز در 17 کشور جهان فعالیت می کند که از این پس استفاده از خدمات آن ها از طریق پرداخت ارز دیجیتال امکان پذیر می باشد. همچنین املاک این گروه شامل 29 مرکز خرید در پنج کشور در سراسر خاورمیانه و شمال آفریقا از جمله امارات، مصر، عمان و عربستان است. در سال 2021، مراکز خرید این گروه، 175 میلیون بازدید کننده داشت. بنیان گذار بایننس در این باره گفت:
« ماجد الفطیم، یکی از معتبرترین برند ها در خاورمیانه است و هر ساله میلیون ها مشتری دارد. یکپارچه ‌سازی فناوری ‌های Web3 به مشتریانش امکان دسترسی به روش‌ های نوآورانه جدید برای تعامل با برند هایش را می ‌دهد.»
در نهایت به اطلاع می رسانیم، پروژه‌ های دیگری که این دو شرکت در آن همکاری خواهند داشت شامل فهرست کردن توکن ‌های غیرقابل تعویض (NFT) در بازار بایننس و ایجاد زیر ساخت کیف پول دیجیتال برای نگهداری ارزهای دیجیتال از چندین پلتفرم است.