صرافی محبوب بایننس، اخیرا اعلام کرد ایردراپی برای توکن لونا در تاریخ ۳۱ می (۱۰ خرداد) برگزار خواهد کرد. پیش از فرا رسیدن ایردراپ بزرگ صرافی بایننس، قیمت لونا تنها در یک شبانه روز 90 درصد افزایش یافت و به بالاترین حد روزانه خود یعنی 11.33 دلار، دست یافت. اما این افزایش قیمت برای مدت کوتاهی دوام آورد و پس از آن، مجددا لونا وارد کانال نزولی شد. 

افزایش قیمت 90 درصدی لونا ۲.۰

افزایش قیمت 90 درصدی لونا

روز گذشته قیمت لونا ۲.۰، تنها چند ساعت پیش از فهرست شدن آن در صرافی بزرگ بایننس، با رشد 75 درصدی مواجه شد. قیمت این ارز دیجیتال در عرض ۲۴ ساعت به ۱۱.۵ دلار رسید و کمی بعد تا ۸.۴۰ دلار سقوط کرد. طبق داده های CoinGecko، افزایش قیمت لونا تا 8.26 دلار نشان دهنده افزایش 35 درصدی آن در 24 ساعت گذشته است. با این حال به طور کلی، قیمت از زمان عرضه در آخر هفته با نرخ اولیه 18.87 دلار تا 56 درصد کاهش یافته است. اعضای انجمن تصاویری از جهش قیمت تا 12 دلار در صرافی جهانی MEXC، منتشر کردند. در توییتر، اسکرین شات هایی از لحظه افزایش قیمت لونا به انتشار گذاشته شد که نشان می دهد قیمت در فاصله 30 دقیقه، حدود 2 دلار افزایش یافته است.

جزئیات ایردراپ لونا در بایننس

وضعیت اخیر لونا جالب نبوده است و شبکه Terra، نیز با مشکلاتی مواجه شده است. شبکه ترا در تاریخ ۲۷ می، شبکه ای جدید به همراه نسخه ای  به روز از لونا، راه ‌اندازی شد. و طی آخر هفته گذشته، دارندگان توکن‌ های UST و لونا کلاسیک، ایردراپ توکن جدید لونا را دریافت کردند. بایننس یکی از چندین صرافی است که به راه اندازی مجدد اکوسیستم Terra کمک می کند. این صرافی وعده برگزاری یک کمپین (airdrop)، چند ساله را به کاربران واجد شرایط داده است که از 31 می در ساعت 06:00 صبح، راه اندازی خواهد شد.  در حالی که پروژه قصد دارد خود را تحت طرح احیای Do Kwon بازسازی کند، ناظران در کوتاه مدت پیش ‌بینی کرده ‌اند که پس از شروع افت بایننس، قیمت لونا بیشتر کاهش خواهد یافت. حتی برخی از کاربران توییتر با توییت های پی در پی خشم خود را در رابطه با این ایردراپ بروز داده اند. در پی همین موضوع، یکی از کاربران توییتر این چنین نوشته است:
« باخت 50 هزار دلاری در شبکه لونا و دریافت 112 دلار در ایردراپ، بیاید واقع بین باشیم که مثل نمک پاشیدن بر روی زخم است.»
از سوی دیگر اوایل امروز، حساب رسمی « terra_money » در توییتر تأیید کرد که تا کنون مشکلاتی در مورد ایردراپ وجود داشته است و قول داد به زودی راه حلی بیابد. حساب terra_money، در این باره نوشت:
« ما می دانیم که برخی از شما کمتر از حد انتظار توکن LUNA از ایردراپ دریافت کرده اید، اما به شما قول می دهیم که فعالانه بر روی حل این مشکل تمرکز کرده و آن را حل کنیم. وقتی همه داده ‌ها را جمع آوری کردیم، اطلاعات بیشتری را ارائه خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.»