شرکت‌ های بزرگ بازی ‌سازی در حال تلاش برای تشویق افراد و جامعه گیمینگ به پذیرش بازی ‌های بلاک چینی هستند و نمی‌ خواهند «این سیاست» را تغییر دهند، حتی اگر باعث برخی مشکلات شود. یکی از مدیران پروژه بلاک چینی Oasys به کوین تلگراف اعلام کرد، غول های بازی ژاپنی برای پذیرش بازی های بلاک چین اصلی آماده هستند و تحت تاثیر بخشی از گیمرها که مخالف رمزارزها و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) هستند، قرار نخواهند گرفت. ریو ماتسوبارا، مدیر و نماینده Oasys، هفته گذشته در گفتگو با Cointelegraph در نمایشگاه بازی‌ های توکیو ۲۰۲۲، تاکید کرد که شرکای بزرگ پروژه مانند Bandai Namco، Sega و Square Enix تنها به دنبال ارز دیجیتال نیستند، بلکه یک چشم ‌انداز بلندمدت برای آن ها نیز وجود دارد. او در مورد بازی های مبتنی بر بلاک چینی چنین عنوان کرد:

“ما یک دیدگاه مشترک در مورد بلاک چین در سطح اجرایی داریم و قصد تغییر این سیاست را نیز نداریم. طراحان این بازی ها به واقع تاثیر پذیرش این بازی ها در آینده بلاک چین را درک می کنند و فقط به درآمد فکر نمی کنند، آن ها می خواهند بازی بعدی را خلق کنند.”

Bandai Namco بازی های محبوبی مانند Tekken و Pac-Man را توسعه داده است، مشهورترین عنوان نیز بازی Sega است که عموما به عنوان Sonic the Hedgehog شناخته می شود. همچنین، Square Enix نیز توسعه دهنده بازی بسیار محبوب Final Fantasy است. Matsubara در پاسخ به این سوال که آیا این شرکت‌ ها به دنبال ادغام فناوری بلاک چین با فرنچایزهای بازی فعلی خود هستند یا خیر، عنوان کرد که در ابتدا به دنبال توسعه بازی‌ های بلاک چینی جدید هستند. او همچنین خاطر نشان کرد که از آنجایی که این یک مدل کاملاً «جدید» از بازی است، پیش از اینکه این شرکت‌ های بزرگ به ادغام گسترده‌ تر بلاک چین با بازی‌ های سنتی و قدیمی اقدام کنند، این حوزه و این بازی ها به زمان بیشتری برای بلوغ و توسعه نیاز دارند. زمانی که این مدل به ثبات رسید و پایدار و موفق شد، آنگاه IP های قوی نیز اضافه خواهد شد».

تشویق مردم به پذیرش بازی های بلاکچینی توسط شرکت های بازی سازی

ماتسوبرا با نگاهی به آنچه که باید در بازی های ارز دیجیتال بهبود یابد، خاطرنشان کرد که یک مشکل بزرگ تاکنون این است که بسیاری از پروژه ها بیش از حد به قیمت توکن های درون بازی وابسته هستند. او در ادامه نیز عنوان کرد که در طول زمان همگام با انجام تبلیغات  برای بازی‌ ها و بهبود تجربه کلی بازی، «تعدیل» وجود خواهد داشت.
این بازتاب احساسات و اظهار نظر مشابه مدیر انجمن توسعه ‌دهنده بازی مستقر در استرالیا، استودیو Blowfish و استودیوی Animoca Brands بود که او نیز در این رویداد حضور داشت.  در طی مصاحبه ای با کوین تلگراف، سیلای تاکید کرد که افراد بیشتری خواهان بازی هایی هستند که در اصل سرگرم کننده باشند و نه صرفاً برای به دست آوردن توکن ها.
بلاک چین اثبات سهام Oasys مستقیماً برای بازی طراحی شده و به طور آزمایشی برای راه اندازی رسمی شبکه اصلی در ماه های باقی مانده از سال جاری تنظیم شده است.  ماتسوبارا همچنین اشاره کرد که بازی‌ های شرکای مشهورش احتمالاً سال آینده معرفی خواهند شد.
با نگاهی به خارج از کشور ژاپن، شرکت های توسعه دهنده بزرگ بازی غربی مانند  Fortnite Epic Games نیز اخیراً در معرض بازی های بلاک چینی قرار گرفته اند. همچنین هفته گذشته فروشگاه Epic Games نیز یک بازی رایگان NFT به نام Blankos Block Party توسط Mythical Games را ارائه کرد. این اقدام به دنبال اظهارنظر تیم سوینی، مدیر عامل Epic Games در ماه جولای صورت گرفت که در آن او اظهار داشت که شرکت او «قطعاً» از Minecraft مایکروسافت در ممنوعیت ادغام NFT در بازی‌ها پیروی نخواهد کرد.