FTX از بین رفته است و به نظر می رسد بسیاری از پلتفرم های رمزنگاری متمرکز با آن سقوط خواهند کرد. سال 2022 سال سختی برای ارزهای دیجیتال بود و ماه نوامبر برای سرمایه‌ گذاران و معامله‌ گران بسیار سخت گذشت.
از بین رفتن FTX و تهدید سایر صرافی های دیجیتال متمرکز در بلند مدت، می تواند مثبت باشد.
چیزی که کاربران در این زمینه آموخته‌اند این است که  صرافی ‌ها و بانک‌ ها ذخایر کسری خود را از طریق ارائه سرمایه‌گذاری ‌های سود آور و اهرمی در ازای ارائه بازدهی تضمین ‌شده به کاربران، تأمین می کنند.
بیشتر بانک ها و صرافی ها با وجود اینکه درآمد بالایی دارند، اما به طور کامل قادر به قبول درخواست کاربران مبنی بر برداشت سرمایه و توکن ها نیستند. چرا که بیشتر صرافی ها، ارزهای کاربران را برای استیکینگ سرمایه گذاری کرده اند.  آن‌ها سکه های شما را در پلتفرم های متمرکز DeFi قفل کردند تا از این طریق سود کسب کنند و  سود حاصله را با شما به اشتراک بگذارند.
صرافی ها وجوه کاربران را همراه با ذخایر خود در دارایی های غیر نقدی قرار دادند که تبدیل آن ها به استیبل کوین و بیت کوین دشوار بود.

آینده ارزهای دیجیتال با نابودی FTX

سرمایه گذاران سکه ها و ارزهای دیجیتال خود را از صرافی ها خارج کردند و مدیریت نگهداری آن ها را خودشان به عهده گرفتند.  همانطور که کوین تلگراف در اوایل این هفته گزارش داد، سرمایه گذاران کریپتو مقادیر بی سابقه ای از بیت کوین، اتر و استیبل کوین ها را از صرافی ها خارج کردند.
 گزارش ‌های دیگر نیز به افزایش شدید فروش کیف پول های سخت ‌افزاری اشاره دارد، زیرا سرمایه‌ گذاران به اهمیت نگهداری از سبد سهام و دارایی های دیجیتال خود پی برده‌ اند. اگر تعداد ورشکستگی‌ ها و پیام‌ های «توقف موقت سپرده‌ ها و برداشت ‌ها» در چند هفته آینده همچنان ادامه پیدا کند، به نظر می ‌رسد روند خروج سکه ‌ها و دارایی های دیجیتال از مبادلات و ورود آن ها به کیف پول‌ های سخت‌افزاری ادامه خواهد داشت.

DEX و DeFi شاهد افزایش ورودی بودند که شاید نشانه ای از اتفاقات آینده باشد!

کوین تلگراف همچنین از افزایش فعالیت صرافی های غیرمتمرکز (DEX) و جریان ورودی به DeFi همزمان با رکورد خروج از صرافی ها گزارش داد.  پس از اتفاقات دو هفته گذشته، اعتماد به صرافی‌ های متمرکز و شرکت‌ های ارز دیجیتال ممکن است از بین برود و موج فعلی و بعدی سرمایه‌ گذاران کریپتو می ‌تواند از پروتکل ‌های DEX و DeFi متمرکز بر Web3 استقبال کنند. البته، آنچه DeFi و DEX به آن نیاز دارند، چهارچوب و فرآیندهای شفاف ‌تری است که ایمن بودن وجوه کاربران را تضمین می کند.

جریان مداومی از اخبار بد کریپتو می تواند فرصت خوبی باشد!

در حال حاضر قیمت اتر از نقطه نظر تحلیل فنی، کمی ملایم به نظر می رسد و اخبار اخیر در مورد  FTX که سی و یکمین جایگاه بزرگ اتر را در اختیار دارد، به علاوه نگرانی در مورد سانسور، تمرکز، اجرای اداره کنترل دارایی های خارجی ایالات متحده در مورد این "نهنگ" و سایر پروتکل‌ های مبتنی بر اتریوم که ارتباط نزدیکی با  FTX دارند، می ‌توانند بر عملکرد قیمت آلت‌ کوین ها تأثیر بگذارند.