نابودی و از بین رفتن FTX باعث شده است که برخی از مدیران، محققان، تحلیلگران و سیاستمداران ارزهای دیجیتال بیش از هر زمان دیگری با مقررات هماهنگ شوند.
در حالی که پیامدهای سقوط FTX همچنان در صنعت ارزهای دیجیتال بازتاب می‌یابد، مدیران و سیاستمداران کریپتو در تماس های خود درخواست خود را مبنی بر مقررات ارزهای دیجیتال افزایش داده اند.
در 24 ساعت گذشته، کریستین لاگارد (Christine Lagarde)، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) تنظیم و نظارت بر رمزارزها را یک ضرورت مطلق برای اتحادیه اروپا خواند، در حالی که ماکسین واترز (Maxine Waters)، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده اعلام کرد که قانونگذاران در یک عملیات تحقیق دلیل سقوط FTX را بررسی خواهند کرد.
در 28 نوامبر، سینتیا لومیس (Cynthia Lummis)، سناتور ایالات متحده و حامی ارزهای دیجیتال، سقوط FTX را به عنوان زنگ خطری برای کنگره توصیف کرد.
لومیس طی مصاحبه‌ای در اجلاس دارایی‌های دیجیتال اظهار کرد که لایحه دو حزبی که او امسال ارائه کرد از سقوط FTX جلوگیری می‌‌کرد، زیرا تنظیم ‌کننده‌ها می‌‌توانستند از احتمال یا عدم احتمال سقوط فوری یک صرافی آگاه شوند.
این موراد موضوعاتی هستند که اگر برای FTX وجود داشتند، زنگ خطر را به صدا در می‌آوردند، که اقدامات اجرایی نظارتی و بررسی‌های سازمان‌های نظارتی فدرال را به دنبال داشت.

نابودی FTX


چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس، در یک سخنرانی اظهار کرد که او معتقد است مقررات راهی برای کمک به توسعه صنعت کریپتو و محافظت از مصرف‌کنندگان و مجازات برای افرادی است که در حال شکستن قوانین هستند.
تام دانلیوی (Tom Dunleavy)، تحلیلگر ارشد تحقیقاتی از شرکت تحلیلی رمزارز مساری (Messari)، در پستی در 28 نوامبر در توییتر، احساسات مشابهی را در حمایت از مقررات ارائه کرد و خاطرنشان کرد که مقررات شفاف ‌تر در مورد کریپتو راه را برای ورود سرمایه‌گذاران جدید به این صنعت هموار می‌‌کند.
هفته گذشته، خدمات بانکی و مالی JP Morgan در یادداشتی در 24 نوامبر گفت که انتظار دارد در پی سقوط  FTX، فوریت بیشتری برای ایجاد یک چهارچوب قانونی ثابت در صنعت ارزهای دیجیتال انجام شود.
طبق گفته این شرکت، مقررات احتمالاً از سیستم مالی سنتی وارد می ‌شوند در نتیجه باعث همگرایی اکوسیستم رمزنگاری به سمت سیستم مالی سنتی می ‌شود.