چارلز هاسکینسون، مدیر عامل Input Output Global (IOG) و بنیانگذار شبکه کاردانو، روز پنجشنبه در مقابل کمیته مجلس ایالات متحده در مورد مبادلات کالا، انرژی و اعتبار در عرصه ارز دیجیتال سوگند یاد کرد. وی بینش هایی را در مورد سود مندی بلاک چین و این که چگونه فناوری مسئول و مقررات صنعت ممکن است به نظر برسد، را به این کنگره ارائه کرد. همچنین هاسکینسون استدلال های دیگری نیز در رابطه به کارکرد شبکه بلاک چین و ارز های دیجیتال مطرح کرد که در ادامه شرح داده ایم.

سوگند بنیانگذار کاردانو

روز پنجشنبه، چارلز هاسکینسون بنیانگذار شبکه محبوب کاردانو، سوگندی را به مجلس برگزار شده در ایالات متحده ارائه کرد که در آن در رابطه با شبکه بلاک چین، دفتر کل توزیع شده و ساختار کلی ارز های دیجیتال استدلال هایی را مطرح کرده بود. وی در این نشست، توضیح داد که فناوری های دفتر کل توزیع شده، می توانند شفافیت و قابلیت حسابرسی را برای صنایع موجود به ارمغان بیاورند. به عنوان مثال، صنعت کشاورزی می تواند از مدیریت و نظارت بر رویداد های اقتصادی خود، از فناوری بلاک چین بهره مند شود. وی در این باره به بیف چین (BeefChain)، اشاره کرد. استارت آپی که به مصرف کنندگان اجازه می دهد منابع محصولات گوشتی خود را ردیابی کنند. در نتیجه، مصرف کنندگان می توانند گوشت مورد نظر خود را با اطمینان بیشتری مصرف کنند که از یک تولید کننده مطمئن و معتبر تهیه شده است.
در ماه می، یک «جامعه فناوری جهانی» نامه ای به کنگره ایالات متحده ارسال کرد که در آن ادعا داشت ارز های دیجیتال و بلاک چین هیچ مورد استفاده واقعی به جز کلاهبرداری، جرم و آلودگی ندارند. اندکی پس از آن، گروهی از فعالان حقوق بشر، از جمله یونمی پارک(Yeonmi Park)، با نامه ‌ای پاسخ دادند که در آن بر حق حاکمیت مالی بیت‌ کوین تاکید شد. سپس هاسکینسون، «اصول» پشت بلاک چین را تشریح کرد که به گفته او باید زمینه را برای تنظیم صحیح این فناوری فراهم کند. وی در این باره گفت: 
«ما باید تواضع داشته باشیم و بپذیریم که نوآوری جزئیات را دشوار می‌کند، بنابراین به جای آن روی اصول تمرکز می‌ کنیم.»
چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو توضیح داد:
« قانون ‌گذاری مبتنی بر اصول که انعطاف‌ پذیرتر است، می‌ تواند در کنار فناوری‌ های نو ظهور تطبیق پیدا کند و تکامل یابد.»