طبق یکی از جدید ترین نظرسنجی های مجله مشهور فوربز(Forbes)، 30 درصد از میلیاردر ها، به نوعی در معرض کریپتو قرار دارند. این تحقیق نشان می دهد، 3.2 درصد از سرمایه گذاران، ثروت خود را به دارایی ارز های دیجیتال تبدیل کرده اند. شرکت رسانه ای فوربز در پی تحقیقات اخیر خود، 65 نفر از ثروتمندان جهان را به چالش کشید تا مشخص شود چند نفر از آن ها بخشی از اکوسیستم ارز های دیجیتال را تشکیل می دهند. طبق نتایج این نظرسنجی، 30 درصد از ثروتمندان، به طور مستقیم یا غیر مستقیم در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند.
برخی از ثروتمند ترین افراد جهان، مانند وارن بافت و جیمی دیمون، قاطعانه با صنعت ارز های دیجیتال مخالفت کرده و قول داده اند هرگز با آن تعامل نداشته باشند. با آن که این اشخاص از موفق ترین و تاثیرگذار ترین افراد جهان به شمار می روند، یک مطالعه اخیر که توسط فوربز انجام شده است تخمین زد که بسیاری از میلیاردر های دیگر جهان، دیدگاه بافت را ندارند. در نظرسنجی فوربز، که در آن از 65 سرمایه گذار ثروتمند درباره ارز های دیجیتال سوال شد، حداقل از سه شرکت کننده یک نفر اعتراف کرد که رمزارز ها را در سبد سرمایه گذاری خود جای داده است. این سرمایه گذاران گفته اند، سرمایه‌ گذاری مستقیم یا غیرمستقیم در کریپتو داشته‌ اند.

کدام ثروتمندان جهان ارز دیجیتال دارند؟

ثروتمندان و ارز دیجیتال

در این نظرسنجی، تقریبا 18٪ گفتند که حداقل 1٪ از دارایی خود را به طبقه دارایی ارز های دیجیتال اختصاص داده اند، 80٪ اظهار داشتند که ارز های دیجیتال 10٪ از پرتفوی آن ها را تشکیل می دهند و 3.2٪ بیش از نیمی از دارایی خود را در این عرصه خارق العاده سرمایه گذاری کرده اند. جالب است بدانید 10 درصد باقی مانده، مستقیما در بیت کوین یا آلت کوین ها سرمایه گذاری نکرده اند. اما از صرافی ها، مدیران یا ارائه دهندگان خدمات بخشی از صنعت کریپتو حمایت کرده اند. یکی از افراد مورد سوال، از بنیانگذاران و مدیر عامل FTX - Sam Bankman-Fried بود. طبق گزارشات، او به فوربز گفته است که بین 76 تا 100 درصد از دارایی خالص او به رمزارز تبدیل می شود. دالاس ماوریکس، مالک تیم NBA، فاش کرد که با وجود افت بازار، دارایی ‌های کریپتو او نسبت به سهام فناوری وی، وضعیت بهتری داشته است. و اما وقتی صحبت از افراد ثروتمند جهان می شود که مجذوب دارایی های دیجیتال هستند، ایلان ماسک را نمی توان فراموش کرد. مدیرعامل تسلا، سال گذشته فاش کرد که شخصا مالک دارایی های دیجیتالی همچون بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و دوج کوین (DOGE) است. همچنین این میلیاردر مشهور، در اوایل امسال، اعلام کرد که از دارایی‌ های رمزنگاری خود جدا نخواهد شد. وی یکی از محبوب ترین ثروتمندان جهان است که به شدت از رمز ارز هایی مانند دوج کوین و بیت کوین، حمایت می کند.