ارتقای اتریوم شانگهای نزدیک است و این بدان معناست که کاربران شروع به شرط بندی کرده اند.
تمام تمرکز روی این ارتقای خاص حول یک موضوع  می چرخد، از زمانی که استیکینگ در دسامبر 2020 راه اندازی شد، این شبکه به تازگی سفر خود را به سمت الگوریتم اثبات سهام آغاز کرده است و کسانی که وجوه خود را قفل کرده اند، نمی توانند آن وجوه را برداشت کنند.
برخی استدلال می‌کنند در پی این ارتقاء مردم به سرعت ETH خود را برداشت کرده و آن را تخلیه می‌کنند تا برخی از سود را دریافت کنند.
با این حال، این سودها زیاد نخواهد بود. البته اگر در 1 دسامبر 2020 دارایی‌های خود را قفل کرده بودید، قیمت ETH 612 دلار بود. فروش با قیمت‌های فعلی به این معنی است که شما همچنان 156 درصد سود خواهید داشت. این ارقام مطمئناً سود قابل توجهی هستند، اما برای اکثریت نسبتاً کمی از کاربران.

ارتقای اتریوم شانگهای


در واقع از زمان شروع این بازه، تنها 16 درصد از افراد در سود هستند و اگر به‌روزرسانی انجام شود، اکثریت کاربران با ضررهای بسیار جدی مواجه خواهند شد. در حال حاضر نمی‌‌دانیم مردم در صورت مواجهه با ضررهای احتمالی دو رقمی چه خواهند کرد.

سود سهامداران اتریوم


ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که ارتقای شانگهای اتریوم چیست و چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟
پس از به‌روزرسانی Merge که در آن شبکه اصلی اتریوم با Beacon Chain ادغام شد، کاربران دیگر نمی‌توانستند اتریوم استیک شده خود را منتشر کنند. آپدیت اتریوم شانگهای (EIP-4895) با افزودن قابلیت برداشت سرمایه سپرده‌گذاری شده، این مشکل را حل خواهد کرد.
فعال کردن این قابلیت منجر به آزادی بیشتر در بازار اتریوم می‌شود و دارندگان اتریوم می‌توانند با پاسخ به عرضه و تقاضای مخاطره‌آمیز بازار را متعادل کنند. این یک نتیجه مثبت است زیرا اثرات کنترل های مصنوعی قیمت و عرضه بر گردش اتریوم را کاهش می دهد.