بنا بر گزارش گلسنود در توییتر، سود باز معاملات فیوچرز در صرافی بایننس به 3.1 میلیارد دلار رسید. این عدد بالاترین میزان خود در طی هشت ماه گذشته است.  
این دومین بار است که سود باز قرارداد های آتی در یکی از بزرگترین مبادلات رمزنگاری شده در جهان به مدت هشت ماه به رکورد رسیده است.
بر اساس گزارش Glassnodes، سود باز معاملات اتریوم با رقم 6.6 میلیارد دلار برای نخستین بار از بیت کوین پیشی گرفت. که این امر حاکی از "وضعیت خرید هیجانی" برای اتریوم است و احتمال دارد با یک افت همراه باشد.

سود باز معاملات آتی اتریوم

در ادامه گلسنود گفت، این افزایش احتمالاً با کاهش اتریوم جدید دنبال خواهد شد، زیرا گزینه های تماس در ماه سپتامبر کمتر از گزینه های قرار داده شده است.
Glassnode همچنین گفت که برای یک ماه پس از به روز رسانی ، تقاضای کمی برای تماس و تقاضای بیشتر برای محافظت در برابر کاهش وجود دارد و این امر نشان می دهد که معامله گران حدس می زنند در معرض خطر کاهش قیمت قرار بگیرند.
قیمت اتریوم در آخر هفته به اوج سه ماهه خود رسید و به 2000 دلار آمریکا را فتح کرد.

سود باز چیست؟

برای درک مفهوم سود باز، ابتدا باید نحوه ایجاد اختیارات و قرارداد های آتی را بررسی کنیم. اگر قرارداد اختیار معامله وجود داشته باشد باید خریدار هم باشد. برای هر خریدار نیز باید یک فروشنده وجود داشته باشد زیرا نمی توانید چیزی را بخرید که برای فروش نیست. رابطه بین خریدار و فروشنده یک قرارداد ایجاد می کند و یک قرارداد معادل 100 سهم از دارایی پایه است. قرارداد تا زمانی که طرف مقابل آن را ببندد "باز" در نظر گرفته می شود. جمع آوری قرارداد های باز که برای هر کدام یک خریدار و یک فروشنده وجود دارد، منجر به سود باز می شود. توجه به این نکته ضروری است که سود باز برابر با تعداد کل قرارداد ها است. به عبارت دیگر، سود باز مجموع همه خرید ها یا تمام فروش ها است، نه هر دو.
سود باز بالا یا پایین نشان دهنده علاقه سرمایه گذار است، اما به این معنا نیست که نظرات آن ها درست است یا موقعیت آن ها سودآور خواهد بود.