وب سایت بزرگ تجارت الکترونیک eBay، روز گذشته اعلام کرد اولین مجموعه توکن های NFT خود را با همکاری اسطوره هاکی، وین گرتسکی راه اندازی کرده است. همچنین این غول تجارت، با پلتفرم NFT سبز یا OneOf، همکاری کرد تا از مجموعه توکن های غیر مثلی خود رونمایی کند. این کلکسیون شامل ۱۳ اثر مختلف هنری است که به یکی از مشهور ترین بازیکنان هاکی اختصاص دارد. حالا اطلاعات جدیدی از این کلکسیون خارق العاده به دست آمده است که در ادامه شرح داده ایم.

جزئیات کلکسیون NFT وب‌ سایت eBay

اولین مجموعه nft های eBay

لین دای مدیر عامل OneOf، به تازگی اعلام کرد که نیازی نیست برای خرید، فروش و جمع آوری NFT ها چیزی از رمز نگاری بدانید. OneOf و eBay فناوری متحول کننده Web3 را به 100 میلیون مصرف کننده انبوه ارائه خواهند داد که نیازی نیست از تخصص خاصی در زمینه ترید و یا کریپتوکارنسی برخوردار باشند. eBay، برای اولین بار است که به طور رسمی کلکسیون NFT خود را راه اندازی می کند. این کلکسیون از توکن های خاصی تشکیل شده است که نسخه های متحرک از گرتسکی را به تصویر می کشد که از روی جلد مجله Sports Illustrated الهام گرفته شده است. برای خرید هر قطعه از این کالکشن مبلغ ۱۵۰۰ دلار، نرخ تعیین شده است.
این مجموعه اکنون در بازار eBay، به فروش گذاشته شده. با این حال نسخه محدود الماس(diamond)، پلاتین(platinum) و طبقات طلا (gold tiers) به ترتیب با نرخ 1500، 100 و 25 دلار در گذشته فروخته شده اند. طبق گفته عوامل eBay، این مجموعه NFT ها با مشارکت پلتفرم متمرکز بر محیط زیست OneOf، ساخته شده است. eBay در ابتدا فهرست‌ های NFT خود را در اواسط سال 2021، به انتشار گذاشت. اما در آن زمان، هنوز فناوری بلاک چین را برای پشتیبانی از فروش در بازار خود ادغام نکرده بود. همچنین لازم به ذکر است NFT ها بر روی پلتفرم مقیاس ‌پذیری اتریوم Polygon، ساخته شده‌ اند و می ‌توان آن ‌ها را برای تجارت در OneOf قرار داد. تجارت ثانویه برای NFT ها در OneOf، تاکنون بسیار کم بوده است. با این حال، تنها سه کاربر توکن های پلاتینیومی را با قیمت پایه 199 دلار فهرست کرده اند، در حالی که یک کاربر یک NFT سطح طلایی را با قیمت 69 دلار فهرست کرده است. معاون کلکسیون eBay، در این باره اظهار داشت که فناوری NFT در حال «انقلاب کردن در فضای کلکسیونی» است و تأکید کرد که این شرکت به دنبال ارائه NFT به کلکسیونر های اصلی در سراسر جهان می باشد. همچنین وی در این باره گفت:
«از طریق مشارکت ما با OneOf، وب سایت eBay اکنون NFT های مورد علاقه را برای نسل جدیدی از کلکسیونر ها در همه جا قابل دسترس می کند که بر تعهد ما برای ارائه اشتیاق بالا و اقلام با ارزش بالا به جامعه خریداران و فروشندگان eBay استوار است.»
در آخر، لین دای مدیر عامل OneOf، نیز احساسات مشابهی را از خود بروز داد و خاطرنشان کرد که این دو به دنبال این هستند که NFT ها را برای افرادی که به خوبی در زمینه رمز نگاری مهارت ندارند در دسترس قرار دهند تا آن ها نیز بتوانند از تجربه های شگفت انگیز این عرصه استفاده کنند.