رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اظهارات جدید خود به موضوع ارزهای دیجیتال اشاره کرد و خبر از راه‌ اندازی "ریال دیجیتال" داد. با استناد به حرف‌ های آقای علی صالح آبادی در آینده‌ ای نه چندان دور شاهد ریال دیجیتال خواهیم بود، چرا که این ارز مراحل راه‌ اندازی را پشت سر گذاشته و در مرحله پیش آزمایشی قرار گرفته است.
رئیس بانک مرکزی در مورد بانک‌ هایی که از ریال دیجیتال و مبادلات آن‌ ها پشتیبانی می‌ کنند، چنین پاسخ داد: "در حال حاضر دو بانک ملت و ملی، به عنوان بانک‌ های عامل ریال دیجیتال مشخص شده‌ اند که از طریق دو فروشگاه معاملات در این حوزه را به انجام می‌ رسانند." در ادامه تاکید کرد که بعد از مرحله پیش آزمایشی، مرحله آزمایشی رمز ارز ملی را آغاز خواهیم کرد.

ریال دیجیتال در ایران


همچنین صالح آبادی به خبرنگاری که در مورد زمان استفاده عمومی از ریال دیجیتال سوال کرده بود، این چنین پاسخ داد: "بعد از مرحله آزمایشی و انجام بررسی‌های لازم، ریال دیجیتال برای استفاده عموم مردم در دسترس قرار خواهد گرفت."
مدیر بانک مرکزی در مورد بحث‌های کلان اقتصادی و بین المللی پیرامون ریال دیجیتال نیز صحبت کرد و گفت:" سپیدنامه (وایت پیپر) این موضوع در سایت بانک مرکزی منتشر شده که بیانگر شرایط اوراق، آینده و مباحث فنی موضوع است."