تمرکز زدایی در وراثت، یکی از خدمات جالبی است که توسط صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi)، در حوزه کریپتوکارنسی گسترش یافته است. یک کمپانی، اخیرا راه حلی در رابطه با تمرکز زدایی هر چه بیشتر در عرصه وراثت ارائه کرد. طبق این پیشنهاد، کاربران می توانند به راحتی و بدون نیاز به وکلا، مقامات دولتی یا هر نهاد متمرکز دیگری، آخرین وصیت نامه خودکار را ایجاد و اجرا کنند. تمرکز زدایی وراثت ارز های دیجیتال، تحولی عظیم، هم در صنعت کریپتو و هم در صنعت وراثت محسوب می شود که یک کمپانی به دنبال گسترش آن است.

صنعت وراثت ارز دیجیتال چیست؟

وراثت ارز های دیجیتال

وراثت از طریق ارزهای دیجیتال، به سرعت در حال تکامل است. زیرا صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi)، راه‌ های بیشتری برای ایجاد «اراده رمز ارز» ایجاد می کند.یک کمپانی آسیایی،  ارائه دهنده  است که با ایده جدید خود قصد دارد با ارائه فرصتی بزرگ به سرمایه ‌گذاران کریپتو برای انتقال کلید های خصوصی یا انتقال وجه طبق آخرین میل خود، خلأ بزرگی را در صنعت DeFi برطرف کند. این شرکت در تاریخ 31 می، از راه اندازی قابلیتی جدید در کیف پول دیجیتال غیرمتمرکز خود به نام Liquid Vault، خبر داد. این قابلیت جدید، به کاربران اجازه می دهد کیف پول های رمزنگاری را برای به ارث بردن وجوه خود تعیین کنند. این راه حل جدید، امکان تولید و اجرای یک وصیت نامه خودکار را بدون نیاز به وکلا، مقامات دولتی یا هر نهاد متمرکز دیگری فراهم می کند. برای تحقق یافتن این امر، کاربران باید حداکثر هشت ذینفع را انتخاب کنند و تاریخ توزیع دارایی ها را در کیف پول های تعیین شده انتخاب نمایند.

جزئیات بیشتر در مورد وراثت ارز های دیجیتال در کیف پول Liquid Vault

مکانیسم جدید وراثت Liquid Vault، مشابه ویژگی پشتیبان ‌گیری کیف پول عمل می کند. این قابلیت مبتنی بر فناوری منحصر به فرد  future conditional transactions یا «تراکنش‌ های مشروط آینده» است. این ابزار به کاربران این امکان را می دهد تا بر اساس شرایط مختلف، تراکنش های آینده را ایجاد کنند یا یک نقطه دسترسی ثانویه به ارز های دیجیتال دریافت کنند. تراکنش های مشروط آتی یک زیرساخت منحصر به فرد است که بر اساس قرارداد های هوشمند به اجرا گذاشته می شود. مدیر عامل این کمپانی، در باره قابلیت جدید کیف پول خود این گونه توضیح داد:
« این ابزار، به کاربران اجازه می دهد معاملات آتی را امضا کنند و آن ها را به هر چیزی مشروط کنند. همچنین به اشخاص ثالث اجازه می ‌دهد تا بدون نیاز به توسعه قرارداد های هوشمند، خدمات پیچیده‌ ای را در بلاک چین توسعه دهند.» 
کیف پول Liquid Vault، که در اواخر سال 2021 در نسخه بتا راه اندازی شد، از رمز ارز هایی مانند اتر (ETH)، همه توکن های ERC-20 از جمله نسخه مبتنی بر اتریوم بیت کوین (BTC) و همچنین توکن های غیرقابل تعویض (NFT) پشتیبانی می کند. زمانی که ابزار وراثتی Liquid Vault به این کیف پول اضافه شود، از توکن ‌های ETH و ERC-20 پشتیبانی خواهد کرد. همچنین، قصد دارد در به روز رسانی های آینده قابلیت پشتیبانی از وراثت NFT را نیز راه اندازی کند.