تعداد برنامه های غیرمتمرکز در پالیگان به 37000 رسید که در سال جاری 400 درصد افزایش داشت.
تعداد برنامه های غیرمتمرکز (DApps) در پلتفرم مقیاس پذیر اتریوم پالیگان از 37000 فراتر رفت که نشان دهنده افزایش 400 درصدی از ابتدای سال 2022 است.
تیم Polygon این ارقام را از طریق پیامی به اشتراک گذاشت. که از پلتفرم توسعه وب3 تهیه شده است، و به اینکه این رقم نشان دهنده تعداد  برنامه هایی است که هم در شبکه آزمایشی و هم در شبکه اصلی منتشر شده اند اشاره داشت. همچنین اشاره کرد که تعداد تیم‌های فعال ماهانه، که معیاری برای فعالیت توسعه‌ دهندگان در بلاک چین است، در پایان ژوئیه به ۱۱۸۰۰ رسید که ۴۷.۵ درصد نسبت به مارس افزایش یافته است.
تیم پروژه همچنین به تفکیک پروژه های dApp اشاره کرد که به طور مشخص نشان می دهد که "74٪ از تیم ها به طور انحصاری بر روی Polygon ساخته شده اند، در حالی که 26٪ در هر دو Polygon و Ethereum مستقر شده اند."
بلاک چین اثبات سهام (PoS) سازگار با EVM Polygon میزبان dApp هایی از لیست بلند بالایی از پروژه ها و برند های برجسته در فضای رمزنگاری است، مانند بازار OpenSea NFT، پلتفرم های Metaverse Decentraland، و The Sandbox، پلتفرم وام دهی غیرمتمرکز مالی (DeFi)  شرکت Aave.
 استفاده از dApp در Polygon بیش از 142 میلیون آدرس کاربر منحصر به فرد و 5 میلیارد دلار دارایی ایمن شده داشته است.تا به امروز 6 میلیارد تراکنش در شبکه پردازش شده است.
رایان وایات، مدیرعامل Polygon، آشکارا از این رشد خرسند بود، زیرا در توییتر اشاره کرد که "سال خوبی را در Polygon سپری می کنیم."

رشد برنامه های غیرمتمرکز در پالیگان

در گزارش آمده است: "همکاری Polygon با Alchemy در ژوئن 2021 ثابت شد که کاتالیزوری برای پذیرش است و تعداد dApp های در حال اجرا در شبکه را به 3000 در ماه اکتبر، 7000 در ژانویه و بیش از 19000 در ماه آوریل فرستاد."

در این پست ابزار های پلتفرم Alchemy، زیرساخت‌ های Web3 و dApp، مانند رابط‌ های برنامه‌ نویسی کاربردی (API) و همچنین Alchemy که «همراه با Polygon برای حل و فصل و کاهش حوادث در سطح شبکه در صورت وقوع، کار می‌کنند، برجسته می‌شود».
طبق گزارش CoinGecko، با توجه به این که بازار های ارز های دیجیتال نشانه‌ هایی از شرایط صعودی را نشان می‌دهند، دارایی بومی پالیگان، ماتیک در ماه گذشته 66.3 درصد افزایش یافته و در زمان نگارش این مقاله به 0.92 دلار رسیده است. ارزش بازار فعلی آن 6.9 میلیارد دلار است که MATIC را به شانزدهمین دارایی بزرگ در حوزه ارز های دیجیتال تبدیل کرده است.