اخبار بد همچنان بر سرفصل‌ های رسانه های کریپتو تسلط دارد، اما به نظر می رسد که بیت کوین و بازار به آن اهمیتی نمی‌ دهند.
علی‌ رغم جریان اخبار منفی اخیر ارزهای دیجیتال و اقتصاد کلان، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در 21 ژانویه به بالای 1 تریلیون دلار رسید.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به بالای یک تریلیون دلار رسید


قیمت بیت کوین در هفت روز اخیر 8 درصد افزایش یافت و در نزدیکی سطح 23,100 دلار در ساعت 18:00 UTC در 27 ژانویه تثبیت شد زیرا بازارها تأثیر ورشکستگی Genesis Capital در 19 ژانویه را ارزیابی کردند.
یکی از زمینه های نگرانی این است که بزرگترین بدهکار جنسیس کپیتال، گروه ارز دیجیتال (DCG) است که شرکت مادر آن نیز است. در نتیجه، مدیریت وجوه Grayscale ممکن است در معرض خطر باشد، بنابراین سرمایه‌گذاران مطمئن نیستند که آیا دارایی‌های Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ممکن است با انحلال مواجه شوند. این وسیله سرمایه گذاری در حال حاضر بیش از 14 میلیارد دلار موقعیت بیت کوین را برای دارندگان خود دارد.
یک دادگاه استیناف در ایالات متحده قرار است به استدلال‌های مربوط به شکایت Grayscale Investment علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در 8 مارس رسیدگی کند. نگرانی های نظارتی نیز پس از درخواست دادستان های کره جنوبی برای صرافی Bithumb، بر بازارها تأثیر منفی گذاشت.
افزایش هفتگی 7 درصدی ارزش کل بازار توسط اتر متوقف شد. با این حال، احساسات صعودی به طور قابل‌توجهی بر آلت‌کوین‌ها تأثیر گذاشت، به طوری که 11 سکه از 80 سکه برتر، 18 درصد سود یا بیشتر در این دوره کسب کردند.

تحلیل روند بازار


اپتوس پس از اینکه ارزش کل قفل شده (TVL) شبکه قرارداد هوشمند به رکورد بالای 58 میلیون دلار رسید، 91 درصد افزایش یافت.
فانتوم نیز پس از اعلام سیستم پایگاه داده جدید خود، Carmen، و یک ماشین مجازی فانتوم جدید، 50 درصد افزایش یافت.
قراردادهای دائمی که به عنوان مبادله معکوس نیز شناخته می شوند، دارای نرخ تعبیه شده‌ای هستند که معمولاً هر هشت ساعت یک بار شارژ می‌شوند. صرافی‌ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می‌کنند.
نرخ سرمایه گذاری مثبت نشان می‌دهد که خریدارها اهرم بیشتری می خواهند. با این حال، زمانی که فروشندگان به اهرم اضافی نیاز دارند، وضعیتی معکوس رخ می دهد که باعث منفی شدن نرخ تامین مالی می‌شود.

آنالیز ارزدیجیتال


نرخ تامین مالی 7 روزه برای بیت کوین و اتریوم مثبت بود، به این معنی که داده ها حاکی از تقاضای اندکی بالاتر برای لوریج لانگ (خریداران) در مقایسه با فروشندگان است. با این حال، 0.25 درصد هزینه هفتگی برای منصرف کردن خریداران اهرمی کافی نیست.
جالب اینجاست که Aptos استثنا بود زیرا آلت کوین یک هزینه بودجه هفتگی منفی 0.6٪ ارائه کرد، به این معنی که فروشندگان کوتاه مدت برای باز نگه داشتن موقعیت های خود پول پرداخت می کردند. این حرکت را می توان با افزایش 91 درصدی در 7 روز توضیح داد و نشان می دهد که فروشندگان منتظر نوعی اصلاح فنی هستند.
معامله گران می توانند احساسات کلی بازار را با اندازه گیری اینکه آیا فعالیت بیشتر از طریق چه گزینه‌ای  انجام می شود، ارزیابی کنند. به طور کلی، گزینه های خرید برای استراتژی های صعودی استفاده می شوند، در حالی که گزینه‌های فروش برای استراتژی‌های نزولی استفاده می‌شوند.
با وجود اینکه قیمت بیت کوین نتوانست مقاومت 23300 دلاری را بشکند، تقاضا برای گزینه‌های صعودی از 6 ژانویه فراتر رفته است.
پس از سومین هفته متوالی سود، که در مجموع به 40 درصد می‌رسد، هیچ نشانه ای از تقاضا از سوی فروشندگان کوتاه مدت مشاهده نمی‌شود.

روند صعودی بازار

بازارهای مشتقه به پتانسیل صعودی بیشتر اشاره می کنند و حتی اگر بازار از 18 ژانویه به ارزش بازار 950 میلیارد دلاری بازنگری کند، دلیلی برای وحشت وجود ندارد. در حال حاضر، بازارهای بیت کوین نشان می‌دهد که نهنگ‌ها و بازارسازان از استراتژی‌های خنثی به صعودی حمایت می‌کنند.

سلب مسئولیت: خبر بالا صرفا یک تحلیل از منبع ذکر شده می باشد و متعلق به نویسنده است.
منبع: cointelegraph