کوین بیس، برنامه ریزی توسعه خود در ژاپن را در سال 2018 و در طول بازار نزولی آغاز کرد.
با بازگشت بیت کوین به سطوح قیمتی قبل از سقوط FTX،این اتفاق کماکان بر ارزهای دیجیتال تأثیر می‌ گذارد و صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase را مجبور به تعطیلی فعالیت های خود در ژاپن می کند.
کوین بیس به طور رسمی در 18 ژانویه (28 مهر) اعلام کرد، این شرکت فعالیت خود را در ژاپن متوقف خواهد کرد و به دلیل شرایط بازار، ادامه تجارت خود را در این کشور بررسی خواهد کرد. تمام مشتریان Coinbase ژاپن تا 16 فوریه (28 بهمن) فرصت خواهند داشت دارایی های فیات و کریپتو خود را از این پلتفرم خارج کنند. بعد از گذشت زمان معین شده، باقی دارایی‌های رمزنگاری شده توسط مشتریان Coinbase ژاپن به ین (واحد پول ژاپن) تبدیل می‌شود.
این شرکت خاطرنشان کرد که مشتریان می‌توانند دارایی‌های خود را به هر ارائه‌دهنده خدمات دارایی مجازی منتقل کنند. مشتریان همچنین می توانند کیف پول خود را نقد کنند و دارایی های خود را به یک حساب بانکی محلی انتقال دهند.
کوین بیس تاکید کرد که این پلتفرم متعهد است، خاتمه خدماتش را تسهیل کند و به مشتریان اطمینان دهد که همه کاربران می توانند دارایی‌های خود را در اسرع وقت خارج کنند.
بر اساس داده های CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله، حجم معاملات روزانه کوین بیس به 1.98 میلیارد دلار رسید که حدود 1.3 درصد از پایان نوامبر 2022 کاهش یافته است. بازدیدهای ماهانه کوین بیس در مدت مشابه بیش از 6 درصد کاهش یافت.