علیرغم رد پیشنهاد اتحادیه اروپا در اوایل سال جاری مبنی بر ممنوعیت استخراج کریپتو، به زودی مقررات بیشتری برای کاهش اثرات زیست محیطی استخراج کریپتو اعمال خواهد شود.
بیت کوین علیرغم بهبودهای چشمگیر در بهره وری انرژی و ترکیب انرژی متنوع تر و پایدارتر، شاهد افزایش 41 درصدی مصرف انرژی نسبت به سال گذشته بوده است، اما نگرانی هایی وجود دارد که این افزایش انرژی ممکن است به کاهش فشار توسط تنظیم کننده ها در معادن استخراج منجر شود. این داده ها از گزارش سه ماهه سوم سال 2022 توسط شورای استخراج بیت کوین (BMC) که نماینده 51 شرکت از بزرگترین شرکت های استخراج بیت کوین در جهان است، به دست آمده است. این گزارش نشان می ‌دهد که استخراج بیت‌کوین 0.16 درصد از تولید انرژی جهانی را مصرف می‌ کند. استخراج بیت کوین همچنین 0.10 درصد از انتشار کربن در جهان را منتشر می کند که BMC آن را "ناچیز" ارزیابی کرده است. افزایش مصرف انرژی بیت‌ کوین در حالی رخ می ‌دهد که علیرغم تولید بلوک‌ های کمتر و فشار نزولی قیمت، هش‌ ریت شبکه در سه ‌ماهه سوم ۲۰۲۲ ۸.۳۴ درصد و به طور سالانه ۷۳ درصد افزایش یافته است.

میزلت مصرف انرژی بیت کوین

شرکت تجزیه و تحلیل داده های بلاک چین Glassnode بر این عقیده است که "افزایش نرخ هش به دلیل آنلاین شدن سخت افزارهای استخراج کارآمدتر و با استخراج کنندگان با ترازنامه های برتر است که سهم بیشتری از شبکه قدرت هش دارند."
در حالی که این گزارش ادعا می ‌کند که میزان بهره‌ وری استخراج بیت‌کوین در هشت سال گذشته 23 درصد و 5814 درصد افزایش یافته است، افزایش بیشتر در مصرف کلی انرژی ممکن است منجر به خشم بیشتر دوستداران محیط زیست شود. همچنین فشار محیط بانانی که ادعا می کنند مصرف انرژی بیت کوین برای محیط زیست مضر است، بر ماینرهای بیت کوین افزایش یافته است. صلح سبز در حال حاضر کمپین «تغییر کد و نه آب و هوا» را اجرا می کند تا شبکه بیت کوین را تشویق کند تا به سمت اثبات سهام حرکت کند، با این حال این حساب رسمی تاکنون تنها 1100 دنبال کننده جمع کرده است.
در 18 اکتبر، اتحادیه اروپا (EU) اسنادی را منتشر کرد که در آن یک برنامه عملیاتی برای اجرای قرارداد سبز اروپا و طرح REPowerEU با برنامه ریزی هر دو برای نظارت دقیق بر فعالیت های استخراج ارز دیجیتال و اثرات زیست محیطی آن ها ارائه شد. رصدخانه و انجمن بلاک چین اروپا (EUBOG) همچنین پیشنهاد کرد اتحادیه اروپا اقدامات کاهشی را برای کاهش اثرات نامطلوب بر اقلیم ناشی از بخش دارایی دیجیتال اتخاذ کند.
فشار برای مقررات سخت ‌گیرانه ‌تر با وجود رد پیشنهادی در ماه مارس توسط اتحادیه اروپا انجام می‌شود که ممنوعیت کامل استخراج کریپتو را اجرا می ‌کرد. در مورد ایالات متحده آمریکا، نیز به نظر می رسد که حرکات نظارتی یک گام از همتای اتحادیه اروپا عقب تر است. در ماه سپتامبر دفتر علوم کاخ سفید، سندی 46 صفحه ‌ای منتشر کرد که به پیامدهای آب و هوا و انرژی دارایی ‌های رمزنگاری‌ شده اشاره می ‌کرد، با این حال، نتایج متفاوتی به دست آمده و هنوز هیچ طرح قابل توجهی در حال انجام نیست.