طبق جدید ترین اخبار، BNB Chain قصد دارد در سال 2022، 30 هزار توسعه دهنده وب 3 جدید در سراسر آمریکای لاتین جذب کند. بایننس (BNB)، که یکی از بزرگ ترین پلتفرم های معاملاتی ارز های دیجیتال محسوب می شود، در سال ۱۴۰۰، اعلام کرد که دو شبکه بلاکچینی بایننس چین و بایننس اسمارت چین در این پلتفرم، به زنجیره بایننس یا BNB Chain، تغییر نام داده است. حال زنجیره BNB، آماده می‌ شود تا یک دوره توسعه وب 3 را برای دانشجویان آمریکای لاتین راه‌ اندازی کند. زیرا این منطقه همچنان مرکزی برای پذیرش و فعالیت‌ های مرتبط با رمز نگاری است.

دوره توسعه وب 3 در زنجیره بایننس

جذب 30 هزار توسعه دهنده وب3 توسط BNB Chain

اخیرا زنجیره بایننس (BNB Chain)، یک شبکه بلاک چین که توسط صرافی رمزارز Binance و پلتفرم آموزشی متمرکز بر آمریکای لاتین Platzi ایجاد شده است، اعلام کرد که یک دوره توسعه Web3، را برای منطقه راه اندازی خواهند کرد. تا پایان سال، این دوره برای 30000 دانش آموز قابل دسترسی خواهد بود. طبق گفته Gwendolyn Regina، مدیر سرمایه گذاری در BNB Chain، این دوره بر رشد مهارت های توسعه دهندگان تمرکز دارد. وی در این باره توضیح داد:

«این منبع آموزشی، به زبان اسپانیایی برای توسعه دهندگان اصلی Web2 خواهد بود تا با زنجیره BNB، بر روی Web3، برنامه های مورد نظر خود را بسازند.»

این توسعه تلاشی برای پیشبرد پذیرش گسترده تر فناوری بلاک چین و آموزش Web3، در منطقه است. به طور کلی، بزرگ ترین موانع ورود به صنعت دسترسی و آموزش، همراه با مقررات نامشخص از سوی دولت های محلی محسوب می شود. زیرا حتی در میان کسانی که قبلاً ارز دیجیتال خریداری کرده ‌اند، درک نحوه عملکرد این فناوری اغلب اشتباه گرفته می ‌شود. بر اساس نظرسنجی Motley Fool، تقریبا 10٪ از پاسخ دهندگانی که دارای رمزنگاری هستند گفته اند که نمی دانند این فناوری واقعا چگونه کار می کند. بنابراین، آموزش یک عنصر کلیدی در این پروژه به شمار می رود. این امر، در مناطقی مانند آمریکای لاتین، جایی که رمزارز پتانسیل توانمندسازی جمعیت محلی را خارج از موسسات مالی سنتی و نامرتب دارد، اهمیت بیشتری دارد. همچنین یکی دیگر از دست اندرکاران در این پروژه گفت:
« اگر دسترسی به منابع را برای ساخت ابزارهای Web3، در زنجیره BNB افزایش دهیم، می توانیم به طور قابل توجهی از توسعه منطقه حمایت کنیم.»
در السالوادور، اولین کشوری که بیت‌ کوین را به عنوان ارز قانونی کشور اعلام کرد، تلاش ‌ها برای آموزش عموم مردم در مورد رمز ارز در حال انجام است. جالب است بدانید این کشور یک برنامه پایه به نام Mi Primer Bitcoin یا «اولین بیت کوین من» را معرفی کرد که هدف آن افزایش سواد رمزنگاری در بین جوانان است. همچنین با هدف تشویق شرکت در دوره جدید زنجیره BNB، افرادی که در کمپ توسعه دهندگان زنجیره ای BNB در سپتامبر امسال در بوگوتا، کلمبیا شرکت می کنند، شانس دریافت تعداد محدودی بورسیه تحصیلی برای دوره آنلاین جدید را خواهند داشت. به نظر می رسد آمریکای لاتین یک مرکز رو به رشد برای نوآوری و پذیرش توسعه های رمزنگاری و وب 3 است. در اوایل این ماه، بایننس و مسترکارت، کارت های رمزنگاری پیش پرداخت شده را در آرژانتین منتشر کردند.