در یک ماه گذشته، بیش از 53 درصد از سرمایه گذاران NFT، در معاملات فروش ضرر کردند. اما حتی با وجود جو سرد حاکم بر بازار، تعداد سرمایه گذارانی که همچنان در این حوزه ثابت مانده و NFT های خود را نگه می دارند، رو به افزایش است. عملکرد بازار NFT های بلو چیپ (blue chip)، که اغلب سرمایه ‌گذاری بلند مدت خوبی در نظر گرفته می ‌شود، برای دومین بار از ژوئن 2022، به پایین ‌ترین حد خود بازنگری کرد. اما با این حال، به نظر می رسد سرمایه گذاران اصرار بیشتری به هولد NFT های بلوچیپ دارند. شایان ذکر است NFT های بلو چیپ، به ترکیبی از توکن‌ های غیرقابل تعویض و اصطلاحی که در بازار سنتی به سهام‌ های با ارزش گفته می ‌شود، اطلاق دارد.

وضعیت اخیر NFT های بلوچیپ

سرمایه گذاران بلوچیپ رو به افزایش است

توکن های غیر قابل تعویض بلوچیپ، بهترین عملکرد خود را در 29 آوریل، با نزدیک به 14900 ETH نشان دادند. با این حال، 13 ژوئن بدترین روز عملکرد در تاریخ NFT های بلوچیپ بود، زمانی که شاخص به 9331 ETH کاهش یافت، که عمدتاً ناشی از تعدیل قیمت کف، در پروژه ‌های CyberKongz و CyberKongzBabies بود. در 30 روز گذشته، بیش از 53 درصد از سرمایه گذاران NFT، در معاملات فروش ضرر کردند. اما جالب است که علی رغم احساسات سرد بازار، تعداد معامله گرانی که سرمایه گذاری NFT، خود را همچنان جاری نگه داشته اند در حال افزایش است. 

افزایش سرمایه گذاران بلوچیپ

نزدیک به 500000 کاربر، تنها در ماه های ژوئن و ژوئیه به جمع رو به رشد سرمایه گذاران NFT، ملحق شدند که قصد دارند این سرمایه گذاری را برای مدت طولانی نگه داشته و به اصطلاح توکن های ان اف تی خود را هولد کنند. شایان ذکر است، از بین تمام دسته‌ های NFT، توکن های PFP ، با سرمایه ای حدود 13.95 میلیارد دلار، دارای بیشترین ارزش بازار هستند. این در حالی است که رهبران سابق مانند کلکسیون‌ ها، بازی ‌ها و NFT های هنری روی هم تقریباً ۶.۷ میلیارد دلار از سرمایه بازار را تشکیل می ‌دهند.

ان اف تی بلو چیپ Blue Chip چیست؟

اگر شما نیز یکی از علاقه مندان به حوزه NFT هستید، احتمالا نام NFT بلوچیپ (blue chip)، را شنیده اید. در کل، اصطلاح بلوچیپ به سهام های ارزشمند بازار بورس اشاره دارد که معمولا از پتانسیل بالایی برخوردار بوده و معامله گران سرمایه گذاری طولانی را بر روی آن ها اعمال می کنند. این سهام ها یا دارایی های مالی، از کیفیت بالایی بهره مند هستند و اغلب امنیت زیادی را به سرمایه گذاران خود ارائه می دهند. NFT بلوچیپ، نیز نوعی توکن غیر قابل تعویض است که می توانید با خیال راحت در آن سرمایه گذاری کنید. این نوع دارایی دیجیتال در طولانی مدت، ارزش اصلی خود را ارائه می دهد.