پس از 73 روز ترس شدید، در شاخص ترس و طمع کریپتو، آمار جدید نوید از آن می دهد که بالاخره سرمایه گذاران می توانند نفس راحتی بکشند. می دانیم که مدت طولانی است که بیت کوین در منطقه ترس قرار گرفته و در کانال نزولی بوده است. اما پس از گذشت 73 روز، سرانجام بیت کوین توانست از منطقه ترس شدید خارج شود. اما آیا در روز های آینده شاهد پیشرفت های بیشتری از پادشاه رمز ارز ها خواهیم بود؟ با ما همراه باشید تا نقطه نظری از روز های آینده بیت کوین را برای شما عزیزان شرح دهیم.

با رشد 19 درصدی بیت کوین در هفته گذشته، بازار مجددا در روند صعودی و گاوی قرار گرفت و شاخص ترس و طمع کریپتو در روز سه ‌شنبه، از منطقه «ترس شدید» به صرفاً «ترس» یا (fearful)، رفت. شاخص fearful، احساسات فعلی کل بازار کریپتو را تجزیه و تحلیل می کند و از بین 0 تا 100 به آن ها امتیاز می دهد. این شاخص عمدتاً بر اساس نوسانات بازار بیت کوین، حجم و تسلط، احساسات رسانه های اجتماعی، نظرسنجی ها و داده های روند جستجو خود را انجام می دهد. در پی همین موضوع، شرکت Santiment، در توییتر خاطر نشان کرد که معامله گران در حال «تغییر آهنگ خود» هستند. طبق گفته این شرکت، متوسط نرخ سرمایه گذاری بیت کوین در صرافی ها به بالاترین سطح خود در دو ماه گذشته رسیده است، زیرا قیمت بیت کوین به بالای 23600 دلار رسیده است، لازم ب ذکر است که این امر می تواند نشان دهنده وجود ترس از دست دادن یا (FOMO) باشد.
در همین بین مایک نووگراتز، مدیر عامل گلکسی دیجیتال (GalaxyDigital)، همچنان خوش ‌بینی خود را نسبت به ارز دیجیتال بیت کوین، بروز داد و در کنفرانس بلومبرگ در روز سه ‌شنبه گفت که انتظار دارد بیت‌ کوین تا ۵ سال آینده به بالای ۵۰۰ هزار دلار برسد. وی دراین باره این چنین گفت: « داستان درباره دو چیز است، پذیرش و اقتصاد جهانی. با آن که این یک دست انداز در جاده پذیرش است، مطمئناً یک دور برگردان نیست.»

نووگراتز هم چنین ادامه داد:
 «بدترین اتفاق افتاده است و اکنون ما با چند روز خوب پشت سر هم، در حال بازسازی هستیم.» او هم چنین خاطرنشان کرد که  اتریوم و ادغام در راه آن، می تواند آینده ای روشن را برای این ارز دیجیتال رقم بزند، بازارهای کلان جهانی در حداکثر روند نزولی خود قرار دارند.

آیا روند نزولی بیت کوین متوقف خواهد شد؟

به گزارش منبع تحقیقاتی Bear Markets in Perspective، بازار نزولی فعلی ممکن است 250 روز دیگر ادامه داشته باشد. هم چنین پلتفرم مقایسه محصولات Finder، پیش‌ بینی مشابهی را به عنوان بخشی از یک نظرسنجی پیش ‌بینی بیت ‌کوین در 12 جولای انجام داده است. پنج متخصص فین ‌تک در Finder و  53 کارشناس صنعت معتقد هستند که BTC قبل از این که تا قبل از سال 2025 به سمت 100،000 دلار و تا 300،000 دلار حرکت کند، به 13676 دلار خواهد رسید.

منبع: کوین تلگراف