اکسی اینفینیتی، یک بازی مبتنی بر بلاک چین برای کسب درآمد است که اغلب منجر به ایجاد ترس و شک می شود.  این بازی، نوع جدیدی از بازار کار را ایجاد و همچنین امکان بازگشت سریع را برای سرمایه گذاران بازی فراهم کرده است. رمزنگاری حاکم در درون این بازی (Smooth Love Potion یا SLP)، هک کردن زنجیره رونین  و نابرابری دیجیتال جدید ناشی از آن، فعالیت آن را با تهدید همراه کرده است. Axie شکلی از کار آفرینی است که در آن موفقیت و شکست مشروط به پویایی SLP، می‌تواند تقریباً در یک شب اتفاق بیافتد. پیش‌بینی‌ های زیادی در مورد سقوط ارزش این بازی و از دست دادن اعتبار در بین کاربران خود انجام شده است. بنابراین سوالی که مطرح می‌ شود، این است که آیا Axie می‌ تواند در شرایط رکود ارز های دیجیتال و اقتصاد جهانی نامشخص، به ارزش و اعتبار سابق خود دست یابد؟
پس از مصاحبه با بیش از ده ها مدیر، اعضای انجمن و دانش پژوهان Axie و ارزیابی اشتباهات و پتانسیل های بازی، به برخی از استراتژی‌ها دست یافته شده است که در ادامه برخی از آن ها ذکر شده و این موضوع بیان شده است که چگونه Axie می‌تواند سرنوشت خود را دوباره مهندسی کند و مجددا حرکتی رو به جلو داشته باشد. 

هموارسازی تقاضا برای SLP

یکی از اشتباهات بازی Axie این بود که تقاضای بیش از حدی را برای SLP مهندسی کرد. هجوم بازیکنان جدید باید ثابت نگه داشته و رشد بیش از حد نداشته باشد تا منحنی تقاضای هموارتری برای SLP ارائه شود. این امر می تواند عمر مفید بازی را افزایش دهد. هزینه به دست آوردن Axies (موجودات دیجیتالی کلکسیونی که در بازی استفاده می شوند) بر نحوه برنامه ریزی سرمایه گذاران و بازیکنان جدید، بازدهی سرمایه گذاری خود (ROI) و کنترل آن ها برای جذب کاربران جدید تأثیر می گذارد.
اشتباه دیگر Axie این است تحت سلطه بازیکنان کشور های کم دستمزد قرار گرفته است. Axie می‌ تواند بازیکنانی را از کشور های با دستمزد متوسط تا بالا جذب کند و در عین حال "عامل درآمد" را به عنوان پاداش در نظر بگیرد. یکی از بزرگ ترین اشتباهات، سوء استفاده از Axie Infinity توسط بازیکنان چند اکانتی بود که باعث افزایش عرضه SLP شد. برخی از بازیکنان، با استفاده از چندین تلفن همراه، بیش از 50 حساب کاربری داشتند. این در حالی است که واکنش Axie به این مشکل بسیار کند بود.

متعادل کردن عرضه SLP

سرنوشت جدید اکسی اینفینیتی

یکی دیگر از اشتباهات اقتصادی درون بازی Axie این بود که به بازیکنان SLP، برای تمام نبرد هایشان پاداش می داد.  این امر به طور جدی عرضه SLP را افزایش داد و منجر به سقوط ارزش آن شد. یک استراتژی برای اصلاح این موضوع، معرفی مکانیسم های متعادل کننده بیشتری است که SLP ها را از بین می برد. به عنوان مثال، می توان به داشتن جریمه SLP، برای کسانی که در یک نبرد شکست می خورند اشاره کرد. برای جلوگیری از عرضه بیش از حد SLP به یک نسبت نقدینگی سالم SLP نیاز است. Axie باید "هزینه gas" را در نقد کردن SLPها بسیار پایین نگه دارد و یک سیستم مبتنی بر زمان را برای نقد کردن SLPها یا از دست دادن آن ها معرفی کند و همچنین هزینه رشد Axies را برای سوزاندن SLP بیشتر، تعیین کند.

خلاقیت مدل کسب و کار اکسی اینفینیتی

یکی از مؤلفه‌ های کلیدی مدل کسب‌ و کار Axie Infinity، قیمت SLP است که تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می‌ گیرد، این عوامل عبارت هستند از: عرضه و تقاضای SLP، عرضه Axies، مقررات ارز های دیجیتال، نوسانات کریپتو و رفتار معامله‌گران SLP. 
بنابراین، قیمت SLP تا حدی قابل مدیریت و تا حدی فراتر از حوزه نفوذ اکسی است. تخمین زده شده است که درآمد 1.35 میلیارد دلاری Axie (از می 2021 تا می 2022) بیشتر از هزینه های پرورش (85٪) و هزینه های بازار (13٪) حاصل شده است. این امر نشان می دهد که منبع درآمد Axie بسیار محدود است. Axie Infinity باید راه هایی برای گسترش منابع درآمد خود، فراتر از هزینه های پرورش و بازار پیدا کند. برای تحقق این امر، یک مدل کسب و کار خلاقانه تر لازم است.  
Axie برای افزایش تعداد بازیکنان جدید، باید نوآوری داشته باشد و تجربه بازی را فراتر از محیط ثابت فضای خود ارائه دهد. می توان به Axie های درون بازی اجازه داد تا در سراسر فضای Lunacia بازی کنند و با خطرات مختلف یا جانوران Axie خوار رو به رو شوند که منجر به کاهش عرضه SLP ها می شوند. بازیکنان باید اجازه داشته باشند که Axies خود را با Axies دیگر بازیکنان در یک مبارزه عظیم علیه سایر Axies متحد کنند. بنابراین تقاضای جدید برای SLP افزایش می یابد. توسعه مشترک بازی با توسعه دهندگان مستقل ضروری است، اما نیاز به یک مدل تقسیم سود برای کارکرد آن دارد.  Axie همچنین می ‌تواند رویکرد Pokémon Go را با اجازه دادن به بازیکنان برای هزینه کردن برای تزئینات، آواتار ها و کالاها تغییر دهد تا منابع درآمد خود را افزایش دهد. برخی افراد پیشنهاد می کنند که Axie باید اجازه دهد، بازار AXS رشد کند و میزبان مسابقات جهانی ورزش های الکترونیکی باشد. ورزش‌ های الکترونیکی یکی از عرصه‌ های سودآوری است که Axie می ‌تواند در آن نقش ‌آفرینی کند. 

آینده نه چندان تاریک Axie Infinity

در شرایط رکود ارز دیجیتال، Axie بیش از 325000 Axies را با بیش از 3500 اتریوم در مجموع، تقریباً 3.9 میلیون دلار فروخت. بر خلاف پیش‌بینی ها که گفته می شد اکثر بازیکنان این بازی را ترک خواهند کرد، بررسی ها در ژوئن 2022 نشان می دهد که بازیکنان Axie، ثابت مانده اند. با این حال، بازیکنان و مدیران Axie به پیوستن به سایر پلتفرم های بازی‌ جذاب، برای کسب درآمد، تمایل دارند.
Axie Infinity ممکن است از بین نرفته و مجددا رشد کند و سرنوشت جدیدی را در چشم انداز گیم فای که به سرعت در حال تغییر است، رقم بزند.