پس از به روز رسانی های اخیر در شبکه بیت کوین، مشکل استخراج بیت کوین بهبود یافت و کارمزد تراکنش های بیت کوین برای اولین بار در دو سال گذشته به کمتر از 1 دلار کاهش یافته است. علاوه بر بهبود فرایند استخراج بیت کوین، عوامل دیگری نیز در کاهش میزان کارمزد ها دخیل بوده اند که یکی از این عوامل،  ارتقای اخیر شبکه بیت کوین و کاهش قیمت های بازار بوده است که موجب ثبات قیمت بیت کوین در چند ماه اخیر شده است.
میانگین کارمزد های تراکنش در بلاکچین بیت کوین (BTC) برای اولین بار در بیش از دو سال گذشته به زیر 1 دلار کاهش یافته است، که باعث تقویت بیشتر  استفاده از آن به عنوان یک سیستم مالی پایدار شده است. کارمزد های بالای تراکنش در شبکه های بلاکچین در معاملات کم ارزش، موجب تضرر مالی کاربران می شود. برای مثال، کارمزد تراکنش های بلاکچین اتریوم (ETH) در طول تبلیغات توکن های غیرقابل تعویض (NFT) چندین بار افزایش یافت و باعث ایجاد استرس در بین کاربران عمومی شد. در حالی که اکوسیستم بیت کوین نیز در گذشته از سهم عادلانه خود از کارمزد های بالای تراکنش متحمل شده است، ارتقاء به موقع - از جمله شبکه لایتنینگ و Taproot - تضمین می کند که تراکنش های شبکه بیت کوین سریع تر و ارزان تر، در طول زمان انجام شود. از 22 آگوست، میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین به 0.825 دلار کاهش یافته است، که این رقم کارمزد آخرین بار در 13 ژوئن 2020 مشاهده شده است.

میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین با بهبود مشکل شبکه به کمتر از 1 دلار خواهد رسید 

در حالی که اکوسیستم بیت کوین در گذشته نیز سهم عادلانه خود را از کارمزد های بالای تراکنش تحمل کرده است، ارتقاء به موقع شبکه لایتنینگ و Taproot  تضمین کننده تراکنش های سریع تر و ارزان تر آن در طول زمان شده است. در روزهای گذشته، میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین به 0.825 دلار کاهش یافته است.  علاوه بر ارتقاء به موقع، کاهش کارمزد تراکنش ها را می توان به عوامل متعددی از جمله کاهش قیمت بازار و کاهش سختی استخراج نسبت داد. با این حال، دشواری استخراج  بلوک جدید BTC شاهد بهبودی پایدار است زیرا ماینر ها به سخت افزار های ارزان قیمت تر دسترسی پیدا می کنند. 

کاهش کارمززد تراکنش بیت کوین

به لطف تلاش های مداوم، شبکه بیت کوین به نشان دادن نشانه هایی از یک سیستم مالی سالم ادامه می دهد. اگرچه کاربران انتظار دارند هر ارتقای شبکه هزینه های گس و سرعت تراکنش ها را کاهش دهد، اما همه ارتقا ها برای خدمت رسانی به یک هدف ساخته نشده اند. به عنوان مثال، ارتقای اتریوم (The Merge) هزینه های سوخت را کاهش نمی دهد.