موقعیت السالوادور به عنوان چهارمین مرکز خودپرداز ارزهای دیجیتال، کوتاه مدت بود زیرا استرالیا عملکرد خود را در ماه‌ های بعدی افزایش داد و رتبه چهارم را از آن خود کرد.
السالوادور، اولین کشوری است که بیت کوین را قانونی کرد و از جمله اولین کشورهایی بود که دستگاه‌ های خودپرداز رمزنگاری را در کشورش گسترش داد.
استرالیا نیز عنوان چهارم را به عنوان دارنده دستگاه‌ های خودپرداز رمزنگاری در میان سایر کشورها به خود اختصاص داده است و تنها 216 دستگاه خودپرداز را در سال 2023 ثبت کرده است.
به عنوان بخشی از تلاش السالوادور برای ایجاد بیت کوین به عنوان یک مناقصه قانونی، رئیس جمهور این کشور تصمیم گرفت بیش از 200 دستگاه خودپرداز رمزنگاری را در سراسر کشور نصب کند. در حالی‌ که این حرکت، السالوادور را به سومین مرکز بزرگ خودپرداز ارزهای دیجیتال پس از ایالات متحده و کانادا در سپتامبر 2021 تبدیل کرد، اسپانیا و استرالیا در سال 2022 از تعداد خودپردازهای این کشور آمریکای مرکزی پیشی گرفتند.

استرالیا چهارمین مرکز بزرگ خودپرداز جهان شد


در اکتبر 2022، کوین تلگراف گزارشی ارائه داد که اسپانیا پس از نصب 215 دستگاه خودپرداز رمزنگاری، سومین مرکز بزرگ خودپرداز ارزهای دیجیتال شد.  با این حال، اسپانیا نصب خود را ادامه داد و در زمان نگارش این مقاله دارای 226 دستگاه خودپرداز رمزنگاری است.  موقعیت السالوادور به عنوان چهارمین مرکز خودپرداز ارزهای دیجیتال کوتاه مدت بود زیرا استرالیا اقدام به افزایش تعداد دستگاه‌های خودپرداز رمزنگاری کرد.
در سه ماه آخر سال 2022، استرالیا 99 دستگاه خودپرداز رمزنگاری را در کشور مستقر کرده است و داده‌های CoinATMRadar این موضوع را تایید می‌کند.  از 1 ژانویه 2023، استرالیا 219 دستگاه خودپرداز رمزنگاری فعال را ثبت کرد که در زمان نگارش این مقاله 7 دستگاه خودپرداز السالوادور را تحت الشعاع قرار داد.
استرالیا 0.6 درصد از تاسیسات خودپرداز کریپتوهای جهانی را در اختیار دارد و با این نرخ، موقعیت خوبی برای تصاحب خودپرداز ارزهای دیجیتال آسیا دارد که 312 دستگاه خودپرداز هستند. تعداد کل دستگاه‌های خودپرداز رمزنگاری در سراسر جهان 38602 دستگاه است که از این تعداد 6071 دستگاه خودپرداز در سال 2022 نصب شده است.