اخیرا گزارشی منتشر شده است که در آن اظهار دارد نیمی از سرمایه گذاران ثروتمند آسیا، دارای ارز های دیجیتال در سبد سرمایه گذاری خود هستند. بر اساس این تحقیقات، انتظار می‌ رود این رقم تا پایان سال 2022، به 73 درصد افزایش یابد. همچنین، اغلب مردم آسیایی با رمزارز ها آشنا بوده و از آن ها هیچ ترسی ندارند. شواهد نشان می دهد که 52 درصد از سرمایه گذاران ثروتمند آسیا، در سه ماهه اول سال 2022، برخی از رمز ارز های بازار را در سبد سرمایه گذاری خود جای دادند.

علاقه سرمایه گذاران آسیا به رمز ارزها

علاقه سرمایه گذاران آسیا به رمز ارزها

یک سازمان تحقیقاتی بزرگ در 6 ژوئن، گزارشی را منتشر کرد که در آن میزان علاقه مندی سرمایه گذاران مهم و ثروتمند آسیا، نسبت به ارز های دیجیتال را نشان می داد. طبق این تحقیقات، دارایی ‌های دیجیتال از جمله ارز های رمزنگاری شده، استیبل کوین ها و .... به طور متوسط 7 درصد از پرتفوی سرمایه ‌گذاران فعال را تشکیل می‌ دهند. نکته قابل توجه در این تحقیقات، این است که سرمایه گذاران آسیایی مبلغ بیشتری را نسبت به ارزهای خارجی، کالا ها و کلکسیون ها به ارز های دیجیتال اختصاص می دهند. این بدان معناست که سرمایه گذاران فعال آسیا، معامله در بازار ارز دیجیتال را به سرمایه گذاری های دیگر مانند سهام شخصی یا سایر سرمایه گذاری های پر خطر ترجیح می دهند.

جزئیات گزارش سرمایه گذاری مردم آسیا در رمز ارز ها

یک منبع تحقیقاتی، اظهار دارد برای آن که میزان علاقه مندی سرمایه گذاران آسیا به حوزه ارز های دیجیتال را بسنجد، یک نظر سنجی انجام داد. این نظرسنجی با بیش از 3200 مشتری در سراسر چین، هنگ کنگ، هند، اندونزی، ژاپن، مالزی، سنگاپور و تایلند انجام شده است. این شرکت سرمایه گذار ثروتمند را به عنوان هر کسی که دارایی های قابل سرمایه گذاری بین 100000 تا 1 میلیون دلار آمریکا را مدیریت می کند تعریف می کند. سرمایه گذاران در تایلند و اندونزی در مقایسه با همتایان خود، بیشترین درصد دارایی های دیجیتال را در پرتفوی خود داشتند. اگر چه نیمی از سرمایه‌ گذاران در آسیا در سه ماهه اول 2022، دارایی‌ های دیجیتالی داشتند، اما تحقیقات نشان می‌ دهد که انتظار می ‌رود تا پایان سال 2022، 21 درصد دیگر آن ها در این حوزه سرمایه‌ گذاری کنند. بدان معنا که احتمالا تا پایان سال 2020، تقریبا 73 درصد از سرمایه ‌گذاران ثروتمند آسیایی دارایی دیجیتال در سبد سرمایه گذاری خود ذخیره نمایند. با این حال، این سازمان تحقیقاتی دریافت که شرکت‌ های مدیریت ثروت، شرکت‌ هایی که برنامه ‌ریزی مالی، مالیات، مشاوره سرمایه ‌گذاری و برنامه ‌ریزی املاک را به مشتریان خود ارائه می‌ کنند، در سوار شدن به قطار ارزهای دیجیتال کند بوده ‌اند. 67 درصد از شرکت های مدیریت ثروت گفتند که هیچ برنامه ای برای ارائه محصولات یا خدمات دارایی دیجیتال ندارند. طبق این گزارش، برای شرکت‌ های مدیریت ثروت دارایی ‌های دیجیتال یک فرصت کسب درآمد ۵۴ میلیارد دلاری است که اکثر آن ها نادیده می ‌گیرند.