طبق برنامه و آپدیت جدید اتریوم، قرار است این شبکه محبوب از الگوریتم اجماع اثبات کار (POW) به اثبات سهام (POS)، منتقل شود. طی این پروسه، اخیرا از دارندگان توکن Aave خواسته شده است که در اظهار نظر (ARC)، شرکت کنند. این درخواست، از کاربران پلتفرم آوه می خواهد تا به اجماع اثبات سهام اتریوم (PoS) ملحق شوند و نتیجه به خوبی نشان می دهد که دارندگان توکن AAVE، در چه جایگاهی از هارد فورک آینده اتریوم، قرار دارند.

تعهد دارندگان توکن آوه به اتریوم

حمایت آوه (Aave) از اجماع اثبات سهام اتریوم

درخواست ARC که در 16 آگوست پیشنهاد شد، با توجه به انتقال آتی اتریوم به اثبات سهام ارائه می شود و از اعضا می ‌خواهد شبکه اصلی اتریوم را که تحت اجماع PoS اجرا می ‌شود، به‌ عنوان سیستم جدید «متعارف» انتخاب کنند. این در حالی است که به شبکه اختیاری می ‌دهد تا هرگونه استقرار Aave، را در هارد فورک جایگزین اتریوم خاموش کند. این پیشنهاد به زودی در DAO Aave، ارائه می شود که به دارندگان توکن های آوه اجازه می دهد تا در مورد توسعه نرم افزار و به روز رسانی پروتکل AAVE، رای دهند. طبق چیزی که در وب سایت حاکمیت Aave ذکر شده است، این پیشنهاد دارای دو مشخصات اصلی است:
1. اعضا رسماً اعلام خواهند کرد که Aave DAO، مستقر در اجماع PoS Ethereum Mainnet «حکومت [مکانیسم] متعارف» بازار های Aave DAO و آوه است.
2. یک سیگنال به Community Guardian، این اختیار را می دهد که هر گونه استقرار Aave را در هر فورک دیگری که از ادغام اتریوم ناشی می شود، خاموش کند.
شرکت ‌های Aave این درخواست ARC، را پیشنهاد کرده ‌اند که از Aave DAO، می‌ خواهد تا متعهد به انتخاب شبکه اصلی اتریوم باشد که تحت اجماع اثبات سهام اجرا می‌ شود. نتیجه رای حاکمیت باید نشان دهد که اعضای Aave در رابطه با انتقال اتریوم به  PoS، در چه جایگاهی قرار دارند. در این گزارش، Aave همچنین اعلام کرد که کد آن با تغییر اجماع اتریوم که با استقرار Aave V3، در شبکه‌ های آزمایشی Ropsten و Goerli در طول آزمایش‌ های Merge انجام شد، کاملا کاربردی بود.
 شایان ذکر است، ادغام اتریوم طبق آخرین برنامه آزمایشی تعیین شده توسط تیم بیکو، توسعه دهنده هسته اتریوم، قرار است از 15 سپتامبر اجرایی شود. توکن Aave، که برای اولین بار در شبکه اصلی اتریوم مستقر شد، اکنون در Avalanche ،Arbitrum ،Optimism ،Polygon ،Fantom و Harmony است. با این حال، مبلغ 5.44 میلیارد دلار یا 72.6 درصد از  ارزش کل قفل شده Aave (TVL)، در اتریوم قرار دارد. بنابراین هرگونه فورک جایگزین اتریوم که از ادغام ناشی می شود می تواند بر بازار Aave و قیمت توکن تأثیر بگذارد.