فردی که برای انجام تراکنش 1.18 دلاری خود، در حدود 82,082 دلار کارمزد پرداخت کرده بود، خبرساز شد. بسیاری چنین گمان می کنند که این تراکنش با قصد و انگیزه پول شویی صورت گرفته است.
بنابر گزارشی که در یوتودی آمده است، یک فرد فوق العاده بد اقبال، مجبور به پرداخت 3.4 بیت کوین کارمزد در ازای انجام تراکنش 0.00005000 بیت کوینی خود شده است. مسئولیت تایید این تراکنش بر عهده استخر استخراج بی‌تی‌سی بوده است.
اخیرا در ماه گذشته نیز کاربر دیگری 47,000 دلار کارمزد در ازای انجام یک تراکنش 194 دلاری پرداخت کرده بود.
اغلب در زمان انجام چنین تراکنش هایی محتمل ترین فرضیه مربوط به پول شویی می شود. با این حال، رخداد اخیر از منظر یکی از کاربران ردیت، موضوعی باور پذیر و منطقی می نماید. نظر وی در این باره چنین است:
"اگرکه پرداخت این کارمزد از سوی شما مورد قبول واقع شده، طبیعتا شما در ازای انجام آن پول دریافت کرده اید. بر همین اساس تصادفی بودن این موضوع می تواند تنها احتمال باشد. منطقی به نظر می رسد که فردی برای انجام یک تراکنش به اشتباه 83,000 دلار پرداخت کرده باشد، اما اینکه کسی به شما بدون ارائه هیچ دلیلی 83,000 دلار پرداخت نماید، غیر منطقی می آید."

پرداخت کارمزد 82 هزار دلاری برای انجام تراکنش 1 دلاری بیت کوین


از این قبیل اتفاقات در گذشته نیز روی داده و پول توسط ماینر به فرد باز گردانده شده است. برای مثال، در سال 2017، فردی به اشتباه در ازای انجام یک تراکنش، 2.5 بیت کوین به عنوان کارمزد پرداخت کرد، این پول توسط استخر انت پول (Antpool) به وی بازگردانده شد.
نباید از این نکته غافل شد که اکثرا اشتباهات زیادی در هنگام وارد کردن مبلغ در ارزهای فیات پیش می آید؛ از سویی هم امروزه بسیاری از کیف پولها از این قابلیت برخوردارند که بتوانند میزان کارمزد را خودشان مشخص کنند و دقیقا به همین دلیل جایی برای نگرانی وجود ندارد.

معرفی کیف پول تراست والتطی هفته های اخیر میانگین کارمزدی که برای تراکنش های بیت کوین پرداخت می شود به طور قابل ملاحضه ای جهش یافته و به عدد قابل توجه 11.9 دلار رسیده است. همزمان با آغاز ماه جاری میلادی بود که روند صعودی شدن میزان کارمزدها شروع شد. 
بعد از آنکه قیمت بیت کوین به محدوده 20,000 دلار رسید و توانست این نکته مقاومت را بشکند، میزان فعالیت در شبکه بیت کوین روندی افزایشی پیدا کرد.

بیت کوین 20,000 دلاری شد

طی روزهای اخیر در ممپول (Mempool) شاهد رسیدن حجم تراکشن های تایید نشده بیت کوین به مرز 143,150 دلار بودیم. برخی از این تراکنش ها نیز به دلیل پایین بودن میزان کارمزد آنها انجام نشد.
در دو روز اخیر، ممپول انجام تنها 11,022 از این تراکنش ها را تایید کرده است. با این حال همچنان میانگین کارمزدها در سطح بالایی است.