چند ماه اخیر، بیت کوین در روندی نزولی قرار داشته و سقوط شدیدی را تجربه کرده است. اما اخبار مثبتی درباره اتمام وضعیت نزولی و اوج گیری مجدد پادشاه رمز ارز ها وجود دارد. علت این پیشبینی کم شدن بیت کوین در صرافی های ارز دیجیتال می باشد، تحقیقات نشان می دهد فروش بیت کوین از ابتدای ژانویه به پایین ترین حد ممکن رسیده که به این معنی است سرمایه گذاران بزرگ در حال ذخیره بیت کوین هستند. بر اساس داده های یک وب سایت تحلیلی به نام Santiment، اوضاع حال حاضر نشان می دهد سرمایه گذاران علاقه ای به فروش BTC های خود ندارند و همانطور که همه می دانیم عرضه کم مساوی است با افزایش قیمت های نجومی.

 

موجودی بیت کوین در صرافی ها

 

پیش بینی قیمت بیت کوین

با آنکه بازار ارز دیجیتال مدتی است در تنگنا افت قیمت قرار گرفته و حرکت مثبت چندانی از آن دیده نمی شود، اما شواهد موجود خبر از افزایش قیمت می دهد. علاوه بر کاهش مقدار موجود بیت کوین در صرافی ها، نهنگ ها نیز فعالیت خود را آغاز نموده و فشار فروش در بازار کریپتو را افزایش داده اند که باعث افت قیمت بیت کوین تا 33 هزار دلار شد. اما در حال حاضر دیگر خبری از فروش های مداوم نیست و نه تنها فشار فروش برداشته شده است بلکه موجودی بیت کوین در صرافی های ارز دیجیتال به کمترین میزان شش ماه خود رسیده است.

 

پیش بینی قیمت بیت کوین

 

همچنین از نظر تحلیل تکنیکال نیز خبر های خوشی در راه است! شاخص رشد لگاریتمی که یکی از پر کاربرد ترین الگوریتم های تحلیلی است، نشان می دهد بیت کوین در آستانه انفجار قیمتی قرار دارد. این نمودار مشخص کرده است که رفتار بیت کوین با برخورد به بدنه باند های بالا و پایین بسیار دقیق بوده، این رفتار نشان می دهد احتمالا قیمت بیت کوین تمایل دارد برای صعود بار دیگر به باند پایینی برخورد کند.

با آنکه بازار ارز دیجیتال همچنان در روندی نزولی درجا می زند، اما نکات مثبتی وجود دارد که نشان دهنده افزایش قیمت در ماه های آینده می باشد. البته پیشبینی می شود سه ماه آینده نیز یک بازه زمانی پر چالش برای بیت کوین باشد، اما به طور کلی نشانه هایی از صعود نیز وجود دارد. در حال حاضر بیشترین علت افت قیمت BTC ممنوعیت استخراج آن در چین است که اخیرا داده ها نشان می دهد ماینر های چینی به کشور های دیگر انتقال یافته اند. همچنین پذیرش بیت کوین در آمریکای جنوبی نیز یکی از دلایلی است که ممکن است تا حد زیادی به روند بیت کوین کمک کند، در نتیجه می توان به آینده بیت کوین خوشبین بود.