در حالی که استخراج کنندگان دوج کوین برای میزبانی ایلان ماسک در برنامه Saturday Night Live هیجان داشتند، مدیر عامل تسلا تمام هیجان آن ها را فروکش کرد. با آنکه انتظار می رفت پس از برنامه و شنیدن صحبت های ایلان ماسک طبق معمول قیمت دوج کوین سر به فلک بکشد، اما اینبار همچین اتفاقی نیفتاد و پس از برنامه کاهش شدید قیمت کوین دات را شاهد بودیم. دو روز پیش از برنامه که ایلان ماسک در توییت خود اعلام کرده بود بخشی از برنامه به صحبت در مورد دوج کوین اختصاص دارد، قیمت دوج کوین 50 درصد افزایش قیمت را تجربه کرد و به 0.72 دلار رسید. چشم های امید به ایلان ماسک که سخنور از سوی دوج کوین است بود که قیمت را بالا تر ببرد، اما پس از برنامه SNL ریزش شدید دوج کوین اتفاق افتاد.

 

 

در برنامه چه اتفاقی افتاد؟

در اوایل برنامه همه چیز برای هلدر های دوج کوین خوب پیش می رفت، اما قسمتی از طنز برنامه به شوخی در مورد دوج کوین اختصاص گرفته بود که توسط مادر ایلان ماسک انجام شد. مادر این مدیر عامل مشهور پس از دقایقی از پشت صحنه به ایلان ماسک و مجری برنامه پیوست و رو به ایلان ماسک گفت:

<<امیدوارم هدیه روز مادر که برام در نظر داری دوج کوین نباشد.>>

پس از خنده تماشاگران همه منتظر جواب ماسک بودند که رو به مادرش پاسخ داد: احتمالش وجود دارد! پس از این صحبت ها تنها در چند دقیقه قیمت دوج کوین 25 درصد کاهش یافت، این در حالی است که قبل از شروع برنامه قیمت دوج کوین در بالاترین سطح 0.72 دلار خرید و فروش می شد اما پس از اتمام برنامه به 0.66 دلار کاهش یافت. علاوه بر آن پس از برنامه همکاری مشترکی بین گروه خرس ها صورت گرفت که اشاره به توییت ایلان ماسک در باره ارز دیجیتال داشتند، ایلان ماسک در تاریخ 7 می ( 17 اردیبهشت) در توییتی نوشته بود:

<< بازار ارز دیجیتال امیدوار کننده است،اما محتاطانه سرمایه گذاری کنید. >>

 

 

منتقدان دوج کوین از این توییت برای نقد دوج کوین استفاده کردند. همچنین برخی از داده ها نشان می دهد بسیاری از سرمایه گذاران دربازار خرید و فروش رمز ارز، سود به دست آمده توسط دوج کوین را در سایر ارز های رمزنگاری شده بزرگ بازار سرمایه گذاری می کنند. تنها ایلان ماسک نیست که از این نوع توییت ها در مورد بازار ارز دیجیتال به انتشار گذاشته است بلکه Barry Silbert بنیانگذار و مدیر گروه کریپتوکارنسی نیز با توییت خود اشاره به غیر کاربردی بودن دوج کوین داشت:

<< قبول! دوج کوین چشمک می زند، خوش گذشت، به رمزنگاری خوش آمدید. اما زمان آن فرا رسیده است که DOGE خود را به BTC تبدیل کنید .>>

البته طی برنامه صحبت های خوبی هم در مورد دوج کوین شد، ایلان ماسک نظر خود را در مورد این رمز ارز محبوب اینگونه اعلام کرد:

<< با آنکه دوج کوین یک رمز ارز بر پایه شوخی است و با هدف خاصی ایجاد نشده، اما در مسیر درستی قرار دارد.>>

با این حال فعالیت های گروه خرس ها و توییت های متعدد در مورد دوج کوین باعث شده است کوین دات در مسیر نزولی قرار بگیرد. در زمان نوشته شدن این مقاله قیمت دوج کوین منفی 24 درصد است.