قیمت بیت کوین پس از چندین ماه ثابت ماندن، در دو هفته اخیر رشد چشمگیری را تجربه کرد و از محدوده 9,200 دلار به 12,000 دلار رسید، اما امروز قیمت بیت کوین با کاهشی چشمگیر به محدوده 11,300 دلار سقوط کرده است، بسیاری از کارشناسان این حوزه معتقدند که کاهش قیمت طلا، اصلی ترین دلیل سقوط قیمت بیت کوین می باشد.

با بررسی قیمت طلا در هفته اخیر متوجه خواهید شد که قیمت آن از 2,075 دلار که خود نوعی رکورد برای قیمت طلا به حساب می آمد، به محدوده 1,988 دلار سقوط کرده است، این رقم کاهش قیمتی برابر با 4.2 درصد را برای طلا نشان می دهد.

همانطور که می دانید افزایش قیمت بیت کوین در روز های اخیر با افزایش قیمت طلا همراه بوده است، به همین دلیل با کاهش قیمت طلا، قیمت این ارز دیجیتال نیز کاهش می یابد، افزایش قیمت طلا از 1,800 دلار آغاز شد و تنها در مدت 3 هفته به بالاترین حد خود یعنی همان 2,075 دلار رسید، با بررسی نمودار رشد قیمت بیت کوین متوجه خواهید شد که پادشاه ارز های دیجیتال در بازه تاریخی مشابه طلا، افزایش قیمت خود را آغاز کرده و از رقم 9,100 دلار به 12,110 دلار رسیده است.

 

سقوط قیمت بیت کوین


پس از سقوط همزمان قیمت بیت کوین و طلا، شرکت سرمایه گذاری QCP بیان کرد که از این پس سرمایه گذاران ارز های دیجیتال و بخصوص بیت کوین باید به دقت نوسانات بازار طلا را بررسی کنند، زیرا امکان سقوط دوباره قیمت طلا نیز وجود دارد، لازم به ذکر است که طبق نظر برخی از کارشناسان، سقوط بازار سهام خطری برای جهش صعودی قیمت بین کوین می باشد. نظر شما در رابطه با آینده این ارز دیجیتال چیست؟ آیا بیت کوین دوباره به محدوده 12 هزار دلار باز می گردد یا روند نزولی قیمت آن ادامه خواهد داشت؟