باری دیگر سیاست گذاری های کشور ها بر روی روند بیت کوین تاثیر گذاشت، روز گذشته بانک کشاورزی چین اعلام کرد هر گونه معامله با بیت کوین در این کشور ممنوع است. از آنجا که بانک کشاورزی چین یکی از بزرگ ترین بانک های جهان است، پس از ممنوعیت بیت کوین در این کشور قیمت پادشاه رمز ارز ها به 31 هزار دلار کاهش یافت. در حال حاضر یکی از دلایل اصلی کاهش قیمت مجدد بیت کوین، قانون گذاری های منفی چین است که قیمت BTC را تحریک کرده و به سمت روند نزولی سوق می دهد.

 

 

ساست های جدید چین برای بیت کوین

بر اساس داده های رویترز، بانک مرکزی چین بیانیه ای منتشر کرده است که در آن مشتریان خود را از انجام هر گونه تجارت با ارز دیجیتال منع می کند. طبق این ممنوعیت در صورت کشف هر گونه تعامل با بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال، حساب های مشتریان سریعا مسدود می شود. همچنین این بانک بزرگ در چین، قصد دارد همه معاملات مشکوک را به مقامات مربوطه گزارش دهد. به نظر می رسد کشور چین سیاست های قانون گذاری سختی برای بیت کوین و سایر ارز های رمز پایه پیش گرفته است، این کشور ماه گذشته نیز استخراج بیت کوین را ممنوع کرد و اعلام کرد استخراج ارز دیجیتال با مجازات های سختی همراه است.

از آنجا که کشور چین بیشترین سطح ماینینگ را دارد، اولین سقوط بیت کوین با ممنوعیت استخراج BTC در این کشور مصادف شد، امروز نیز با قانون گذری جدید چین در رابطه با ممنوعیت معاملات ارز دیجیتال در این کشور، قیمت بیت کوین به زیر سطح 32 هزار دلار کاهش یافت. چارلز ادوارد مدیرعامل شرکت Capriol در این باره نوشت:

« در حال حاضر بدترین شرایط برای ممنوعیت استخراج بیت کوین در جریان است.»

برخی از تحلیل گران حاضر در زمینه ارز دیجیتال گفته اند، اخیرا اخبار و قانون گذاری های جدید چین تاثیر منفی بسیاری بر روی قیمت این رمز ارز محبوب گذاشته و باعث پسرفت آن شده است، در آینده بیت کوین با عدم اتکا به چین می تواند از شر تاثیرات منفی خلاص شده و روند خود را پیش بگیرد.