علاوه بر این که شرکت های بزرگ در حال خرید و ذخیره سازی بیت کوین با قیمت پایین هستند کسانی که از قبل بیت کوین خریداری کرده نیز قصد فروش ارز های خود در زمان اصلاح را ندارند. طبق گزارش Glassnode چه زمانی که بیت کوین سقوط کرد و چه اکنون که به زیر قیمت 50،000 دلار خرید و فروش می شود هلدر ها کوین های خود را نگه داشته و میزان فروش بیت کوین در بازار بسیار کم است.

 

 

امیدواری هلدر ها به افزایش قیمت بیت کوین

هفته اخیر شاهد خرید تعداد زیادی بیت کوین توسط شرکت های بزرگ مانند مایکرو استراتژی و تسلا بودیم. همچنین نهنگ های بازار ارز دیجیتال نیز بسیار فعال بوده و حجم 140 هزار دلار بیت کوین را از بازار خارج کردند. طی این تفاسیر می توان نتیجه گرفت قیمت بیت کوین هنوز به سقوط نهایی نرسیده و ممکن است دوباره به سطح 50،000 دلار دست بیابد.

البته می توان یکی از دلایل این امیدواری را نمودار شاخص SOPR دانست زیرا در تحلیل تکنیکال شاخص SOPR به پایین تر از عدد 1 نرسیده است و این یعنی فروشندگان هنوز در مرحله سود دهی می باشند. اما اگر شاخص به زیر 1 برسد سقوط بیت کوین تثبیت شده و ضرر هلدر ها آغاز می شود.

 

تحلیل مدل انباشت به جریان در رابطه با بیت کوین

علاوه بر شاخص SOPR نمودار تحلیل مدل انباشت جریان نیز به ذخیره بیت کوین برای طولانی مدت معتقد است و تاکید دارد این اصلاح بیت کوین پایان رون صعودی آن نیست، علاوه بر آن در ماه اردیبهشت هاوینگ بیت کوین را پیشه رو داریم که ممکن است بر قیمت تاثیرگذار باشد. برای دانش بیشتر در مورد رویداد هاوینگ می توانید در مقاله هاوینگ بیت کوین چیست؟ اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

 

 

با اینکه چند روز گذشته قیمت بیت کوین در جایگاهی پایین تر از 50 هزار دلار ثابت مانده است اما همچنان بحث روز بوده و از ارزش آن کم نشده است. همچنین تمام شرکت های بزرگ در حال خرید بیت کوین در موقعیت سقوط قیمت می باشند که باعث امیدواری بیشتر به رشد دوباره قیمت می شود.