تامین ارز دیجیتال مورد نیاز واردات یکی از مشکلات مهم و کلیدی کشور بوده در همین راستا مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش پیشنهاد تامین ارز مورد نیاز از طریق استخراج ارز دیجیتال را مطرح کرده و در صورتی که بانک مرکزی با این پیشنهاد موافقت کند، ارز مورد نیاز واردات خودرو به جزیره و سایر مناطق آزاد از این طریق تامین می گردد.

غلام حسین مظفری، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با توجه به مشکلات واردات خودرو به کشور در مناطق آزاد گفت: این روز ها واردات خودرو به یکی از مشکلات مهم تبدیل شده و ما تمام تلاش خود را برای دریافت مجوز های لازم جهت واردات خودرو به مناطق مختلف مثل کیش، قشم و چابهار کردیم و نتایج خوبی هم حاصل شد، اما مشکل اصلی تامین ارز است که بانک مرکزی قادر به انجام آن نیست.

 

استخراج ارز دیجیتال

 

وی افزود که پس از مشکلات به وجود آمده در زمینه تامین ارز، ما اعلام کردیم که ارز مورد نیاز برای واردات خودرو را از بانک نخواهیم گرفت، اما شرایط حال حاضر کشور سبب شد که این امکان وجود نداشته باشد، پیشنهاد بعدی ما که بنظر بسیار مناسب و قابل قبول است، تامین ارز مورد نیاز از طریق استخراج ارز دیجیتال می باشد، این روش هیچ تداخلی با ارز موجود در کشور ندارد.

در ادامه گفت این موضوع در حال پیگیری بوده و امیدواریم که بزودی با آن موافقت شود. مظفری اعلام کرد که در حال حاضر 15 هزار دستگاه ماینر فعالیت دارند که در مجموع 15 مگاوات برق مصرف می کنند، در صورتی که مجوز از طرف بانک مرکزی صادر شود می توان ارز مورد نیاز واردات خودرو را برای 3 منطقه آزاد تامین کرد.

نظر در رابطه با پیشنهاد مدیر عامل سازمان مناطق آزاد کیش چیست؟ بنظر شما تامین ارز واردات خودرو از طریق استخراج ارز دیجیتال کاربردی است؟