مستر کارت بعد از ویزا دومین و بزرگ ترین شبکه پرداخت جهان است که به تازگی طبق اعلامیه ای اطلاع داد از ارز های دیجیتال حمایت خواهد کرد، در حال حاضر این تکنولوژی بزرگ کارت هایی ارائه می دهد که به مشتریان خود این امکان را می دهد با مستر کارت ارزهای دیجیتالی خرید و فروش کنند.

راج دهامودران معاون اجرایی دارایی های دیجیتال روز چهارشنبه در یک وبلاگ گفت در آینده شاهد همکاری مستر کارت با ارزهای دیجیتالی خاهیم بود و اعلام می کنیم که درسال پیشه رو Mastercard پشتیبانی از ارزهای رمزپایه را به طور مستقیم در شبکه ما شروع خواهد کرد.

 

 

مستر کارت کدام ارزهای دیجیتالی را حمایت می کند؟

درست است که مستر کارت به لیست شرکت هایی که اخیرا از ارز های دیجیتالی حمایت می کنند پیوست و اعلام کرد روش پرداخت با ارز دیجیتال را آغاز خواهد کرد اما با این حال گفته از تمام ارز های دیجیتالی پشتیبانی نمی کند زیرا با بانک های مرکزی درگیر است تا بتواند از ارز های جدید و مختلف پشتیبانی کند. مستر کارت در وبلاگ دیگری افزود برای پشتیبانی از ارز های دیگر باید تحقیق بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم از تطبیق این ارز ها با قوانین در رابطه با دارایی های خود مطمئن شویم زیرا در محافظت از سرمایه مشتریان بسیار سخت گیر هستیم. همچنین مستر کارت گفته همه کوین ها واجد شرایط ورود به این کمپانی نیستند و امکان دارد از تمامی کوین های مجازی پشتیبانی نکند ولی از استیبل کوین ها حمایت خواهد کرد زیرا از اطمینان و پشتیوانه بیشتری برخوردار هستند. آیا می دانید استیبل کوین چیست و چه تفاوتی با کوین دارد؟ برای اطلاعات بیشتر به مقاله های دیگر وب سایت ایران تتر مراجعه نمایید.
اخیرا شاهد خرید 1.5 میلیارد بیت کوین توسط تسلا بودیم که عده ای باور داشتند قیمت بیت کوین در افزایش حمایت این رمز ارز ها تاثیر بسزایی خواهد داشت، در پی خرید بیت کوین توسط ایلان ماسک اخیرا خبری در رابطه با خدمات جدید bitpay اعلام شد که بیت پی روش پرداخت با ارز دیجیتال را پذیرفته و با اپل پی برای خرید و فروش ارز دیجیتال ادغام شده است، با توجه به افزایش تعداد کمپانی هایی که ارز دیجیتال را پذیرفتن به نظر می رسد رمز ارز ها با سرعت زیادی خود را با جامعه امروزی تطبیق داده اند و قسمت مهمی از روش های پرداخت و یا معاملت را تشکیل داده اند.