با افزایش محوبیت دوج کوین (Dogecoin) در آمریکا اکنون شهروندان این کشور می توانند دوج کوین(Dogecoin) مورد نیاز خود را در 45 ایالت از طریق خود پرداز تهیه کنند و بدین ترتیب دوج کوین در 45 ایالت از 50 ایلات متحده آمریکا در دسترس است.
شرکت کوین فیلیپ (Coinflip)، یکی از ارائه دهندگان خدمات بیت کوین در دستگاهای خود پرداز است که از پشتیبانی دوج کوین (Dogecoin) در 1 مارس خبر داد. دنیل پلتسکی(Daniel Polotsky) مدیر عامل و بنیانگذار شرکت کوین فیلیپ (Coinflip) دلیل اقدام اخیر را افزایش محبوبیت دوج کوین طی ماههای اخیر عنوان کرد. 
 پس از یک سلسله توئیت ایلان ماسک بنیان‎‌گذار شرکت خودروهای الکترونکی تسلا، در تاریخ 4 فوریه در مورد دوج کوین توجهات زیادی به سمت این رمز ارز جلب شد و این اقدام ایلان ماسک، به عنوان یکی از عمده دلایل محبوبیت دوج کوین عنوان می شود.

پشتیبانی خودپردازها از دوج کوین در آمریکا


ایلان ماسک هم اکنون دومین فرد ثروتمند جهان است. وی در یک سوال بحث برانگیز این پرسش را مطرح کرد که آیا دوج کوین (Dogecoin) پول آینده در این کره خاکی است؟ پاسخ نزدیک به 71.3% افراد شرکت کننده که در مجموع 2.4 میلیون شرکت کننده را شامل می شد تایید گفته وی بود.
همچنین مارک کوبان، مالک NBA دالاس ماوریکس در 8 فوریه در پی گفتگویی که با مجله فوربس داشت بیان کرد تاثیر توکن ها بر صنعت آینده نگاه بدی به شمار نمی آید و دوج کوین (Dogecoin) از شانس بیشتری نسبت به بقیه ارزهای دیجیتال برخوردار است و شانس برنده شدن در این حوزه را دارد. در حالی که اقتصاد به میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد، من دوج کوین را به عنوان کم هزینه ترین ارز رمز نگاری شده که هزینه آموزش اقتصاد را پایین نگه می دارد، دوست دارم.
عوامل گفته شده طی دوهفته اول فوریه قیمت دوج کوین را در حدود 200% درصد افزایش داده و از 0.03 دلار به 0.09 دلار رساند و پس از آن قیمت این ارز رمز فروکش کرد و هم اکنون در محدوده 0.05 دلار معامله می شود.

محبوبیت دوج کوین


این افزایش قیمت باعث ایجاد حدس و گمان در میان کاربران شد مبنی بر اینکه این رشد قیمت منطقی به نظر نمی رسد و 85% درصد این افزایش قیمت به صورت حبابی و حالت روانی دارد اما با این حال شرکت کوین فیلیپ Coinflip اعلام کرد که طی 12 ماه گذشته میزان تقاضا برای دوج کوین رشد نجومی داشته و تقاضا برای این ارز دیجیتال در حدود 3 برابر افزایش یافته است و به طبع آن این شرکت از ژانویه 2020 تعداد خود پردازهای خود را از 441 تقریبا به 1800 دستگاه رسانده است.
خود پردازهای این شرکت علاوه بر دوج کوین از ارز دیجیتال های دیگری نظیر BTC ، ETH ، BNB ، DASH ، LTC ، LINK ، USDC و XLM نیز پشتیبانی می کنند. با این حال این شرکت اعلام کرده است که میزان استقبال از دوج کوین یکی از تاثیر گذارترین عوامل در افزایش تعداد خود پردازهای در جهت پشتیبانی از خدمات این ارز دیجیتال بوده است و باز هم امکان افزایش تعداد این دستگاه ها در سراسر ایالات متحده آمریکا وجود دارد.