پاراگوئه پس از السالوادور، دومین کشوری است که موضوع پذیرش بیت کوین را عنوان کرده است. لایحه ای برای تبدیل بیت کوین به یک ارز قانونی در این کشور ایجاد شده و به احتمال زیاد به زودی کشور پاراگوئه نیز مانند السالوادور بیت کوین را به شکل قانونی قبول می کند.

 

 

شرایط پذیرش بیت کوین در پاراگوئه

دانشگاه آمریکایی پاراگوئه، که در پایتخت پاراگوئه قرار دارد اعلام کرده دانشجو های این دانشگاه از این پس می توانند شهریه خود را با بیت کوین و اتریوم پرداخت کنند. این قانون از 10 مرداد به اجرا در می آید و فراگیران دانش می توانند از طریق بیت کوین و اتریوم شهریه خود را پرداخت کنند. این دانشگاه در توییتی نوشته است:

« ما گامی مهم در جهت نوآوری برمی داریم.»

این دانشگاه یکی از معتبر ترین مراکز آموزشی پاراگوئه می باشد که بیش از 30 سال است به فعالیت می پردازد، به همین دلیل پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت دانشگاه پاراگوئه، واقعا گام بزرگی در توسعه بیت کوین و پذیرش جمعی آن به شمار می رود. به گفته معاون پاراگوئه کارلوس رجالا، این کشور قصد دارد ماه آینده بیت کوین را به عنوان وسیله مبادله در بخش تجاری خود وضع کند. از سوی دیگر Grupo Cinco برجسته ترین گروه سرگرمی پاراگوئه، نیز علاقه خود را به پذیرش بیت کوین و سایر ارز های رمزپایه نشان داده است. این شرکت به 50،000 مشتری خود اجازه داده تا ماهانه در 24 محل تجاری خود از جمله رستوران ها و کلوپ های شبانه با بیت کوین ورودی خود را پرداخت کنند.

 

 

علاوه بر آن، با شروع پذیرش بیت کوین توسط شرکت ها و سازمان های بیشتر، احتمال تصویب لایحه بیت کوین در کنگره این کشور بیشتر می شود. رجالا در این باره گفت: 

« ما در مورد کارآفرینان برجسته پاراگوئه صحبت می کنیم که نفوذ زیادی بر جوانان دارند. این فوق العاده مهم است زیرا اگر حمایت اجتماعی در سطح محلی وجود داشته باشد، حمایت از این لایحه برای همکاران معاون من بسیار آسان تر خواهد بود.»

طبق اتفاقات اخیر به نظر می رسد پاراگوئه در کمتر از یک ماه رسماً به یک کشور حامی بیت کوین تبدیل شود. در صورت تصویب لایحه پیشنهادی این کشور، پاراگوئه می تواند از مشاغل بیت کوین، کارآفرینان و حتی استخراج ارز دیجیتال استقبال کند.

البته تنها پاراگوئه نیست که علاقه مندی خود را به بیت کوین اعلام کرده است، بلکه کشور هایی مانند السالوادور، پرتغال و تگزاس نیز قدم های اولیه برای پذیرش پادشاه رمز ارز ها را برداشته اند.