تگزاس یکی از ایالاتی است که به نظر می رسد دوستار کریپتو می باشد و به جذب ماینر های ارز دیجیتال علاقه بسیاری دارد. یکی از فروشگاه های زنجیره ای بزرگ این کشور به تازگی اعلام کرده در صدد است امکان نقد کردن ارز دیجیتال را برای فروشگاه و شبعه های زیر نظر خود ایجاد کند. این فروشگاه با نام اچ ای بی (H-E-B) به فعالیت می پردازد که به صورت مستقیم امکان پرداخت با ارز دیجیتال را برای فروشگاه های خود در نظر نگرفته است بلکه تصمیم دارد با ارائه یک دستگاه خودپرداز که قابلیت نقد کردن ارز دیجیتال را دارد به مشتریان خود اجازه دهد ابتدا ارز های رمز نگاری خود را نقد کرده و سپس به خرید ادامه دهند.

 

 

دستگاه خودپرداز کریپتو در تگزاس

وظیفه ساخت این دستگاه بر عهده شرکت خودپرداز ارز دیجیتال کوین کلاود (Coin Clou) می باشد که اعلام کرده است در حال حاضر مشغول نصب این دستگاه ها در 29 فروشگاه اچ ای بی در منطقه هوستون می باشد. با این دستگاه مشتریان می توانند به خرید و فروش 30 نوع ارز دیجیتال گوناگون از جمله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، برخی از توکن های دیفای و استیبل کوین بپردازند. کشور تگزاس با نصب بیش از 2000 دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال، قدم بزرگی در پذیرفتن بیت کوین و سایر رمز ارز ها برداشته. البته این کشور در حوزه استخراج ارز دیجیتال نیز علاقه مندی خود را نشان داده و با آغوش باز پذیرای استخراج کندگان رمز ارز است. گرگ ابوت فرماندار این ایالت در این باره گفته است:

« من یکی از حامیان قانون گذاری های مرتبط با ارز دیجیتال هستم»

فروشگاه اچ ای بی یکی از قدیمی ترین و بزرگترین فروشگاه های زنجیره ای تگزاس می باشد که دارای بیش از 400 شعبه در نقاط گوناگون تگزاس می باشد، در نتیجه استفاده از ارز دیجیتال توسط این شرکت به معنی پذیرش گسترده و عمومی بیت کوین در کشور تگزاش می باشد.