اگرچه بیت کوین به طور قانونی در کشور اوکراین به رسمیت شناخته نشده اما ظاهرا این امر مقامات را از سرمایه گذاری در این فضا منصرف نکرده است، زیرا گفته می شود تعدادی از نهنگ های بیت کوین دولتی هستند. یک گزارش برجسته اخیرا تایید کرد Mishalov Vyacheslav یکی از معاون های سر شناس اوکراین، تعداد 18،000 بیت کوین دارد. همچنین چند شخص برجسته دیگر مانند لنسکی پیتر سرگیویچ از وزارت خارجه اوکراین و اوربانسکی الکساندر ایگورویچ از شورای منطقه ای اودسا مقدار زیادی بیت کوین ذخیره کرده اند. این می تواند اوکراین را به کشوری تبدیل کند که در آینده نزدیک از طریق مقررات پذیرش بیت کوین، جامعه کریپتوکارنسی را تشویق می کند.

 

 

آیا معامله بیت کوین در اوکراین قانونی است؟

اوکراین پیشرو در پذیرش رمزنگاری جهانی است اما با این حال هنوز تصویب این قانون اعمال نشده است. اما اوکراین یکی از فعال ترین کشور ها در حوزه رمز ارز می باشد و در تلاش است تا یک حوزه قضایی برای مشاغل رمزنگاری باشد. قانون گذاران و جامعه رمزنگاری این کشور دست به دست هم داده و بر روی قوانینی جدید کار می کنند که می تواند رمز ارز را در سیستم حقوقی کشور وارد کند، بانک ها را برای استارتاپ های رمزنگاری آماده سازد و یک روش ساده برای گزارش مالیات ارائه دهد. یکی از مقامات مسئول در این کشور در مورد پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت می گوید:

« هنوز رمزارز ها وسیله پرداخت در کشور اوکراین نیستند، اما استفاده از آن ها از طریق واسطه های قانونی مجاز خواهد بود. در حال حاضر ارز های خارجی مانند دلار نیز می توانند با استفاده از کارت های بانکی، برای پرداخت استفاده شوند.»

پذیرش بیت کوین در کشور های مختلف

 

این طرح فعلا در حال برسی قرار گرفته و مقامات اوکراین در رابطه با پذیرش ارز دیجیتال در اوکراین به بحث پرداخته اند، اما به نظر می رسد اکثر مسئولان با ورود رمز ارز ها به اوکراین موافق هستند. در ماه جولای برخی از نمایندگان این کشور اعلام کردند برنامه گسترش صنعت رمز ارز ها در اوکراین را تا سه سال آینده اعمال خواهند کرد. وزیر دیجیتال اوکراین عقیده دارد:

« از جهانی شدن معاملات دیجیتالی آگاهیم و اگر شرایط را پیچیده کنیم، این مشاغل وارد کشور نخواهند شد.»

به هر حال دولت اوکراین درحال تصمیم گیری و تصویب یک قانون گذاری صحیح برای رمز ارز ها است و به نظر می رسد اکثر قانونگذاران این کشور با این طرح موافق هستند. همچنین این دولت اعلام کرده قصد تعیین مالیات های زیاد برای این حوزه را ندارد تا صنعت رمز ارز در این کشور گسترش یابد.