همانطور که می دانید بیت کوین یک ارز دیجیتال محبوب است و پر قدرت ترین نیز, محسوب می شود، اما آیا میدانید که این ارز دیجیتال کی و چگونه ابداع شد؟ در ادامه این مطلب جواب سوالات خود را خواهید گرفت. بیت کوین در ژانویه سال 2009 که مصادف با سقوط بازار مسکن بود، ایجاد شد. همچنین 3 ژانویه 2021 دوازدهمین سالگرد این ارز دیجیتال می باشد. می توان گفت کل عرضه بیت کوین به 21 میلیون می رسد که از جولای سال 2020 تقریبا 3 میلیون بیت کوین وجود دارد که استخراج نشده اند. 

١٢ سال پیش در چنین روزی اولین بلاک توسط ساتوشی ناکاموتو استخراج شد

بیت کوین ایده ای بود که در یک مقاله سفید توسط ساتوشی مرموز نمایان شد. همچنین هویت شخص یا افرادی که این سیستم را ایجاد کرده اند هنوز یک راز است، اما طبق آخرین اخبار محل زندگی ساتوشی ناکاموتو فاش شد. شعار بیت کوین در ابتدا پرداخت هزینه کمتر برای معاملات بود به صورتی که از سیستم های پرداختی سنتی به صرفه تر به نظر می آمد، همچنین برخلاف ارزهای صادر شده توسط دولت، این ارز دیجیتال توسط یک مرجع غیر متمرکز اداره می شود. بیت کوین محبوبیت زیادی دارد و باعث راه اندازی صدها ارز دیجیتال دیگر شده است که به طور کلی به آنها آلت کوین گفته می شود.

درک بیت کوین

برخی هنوز نمی دانند که دقیقا بیت کوین چیست؟ بیت کوین مجموعه ای از رایانه ها و یا همان گره هایی است که بلاک چین این ارز دیجیتال را ذخیره می کنند. یک بلاک چین را می توان مجموعه ای از بلوک ها دانست. این بلوک ها دارای لیست یکسانی از تراکنش ها هستند و هر کس بخواهد به منظور بدی از, این ارز دیجیتال استفاده کند باید حداقل ٥١ درصد از قدرت محاسباتی که بیت کوین را تشکیل می دهد، استفاده کند، همچنین بیت کوین از ماه مه سال 2020 حدود 47000 پره دارد و این تعداد در حال رشد است. در صورت وقوع حمله هکرها گره های بیت کوین بیا همان اشخاصی که با رایانه خود در, حال تراکنش هستند احتمالا به یک زنجیره بلوکی جدید منتقل می شوند که این کار باعث بیهودگی تلاش هکر می شود.

استخراج اولین بیت کوین

نگهداری و حفظ توکن های بیت کوین که یک ارز رمزنگاری شده است با دو کلید اصلی انجام می شود، کلید عمومی که به عنوان آدرسی که برای هر کسی می توان ارسال کرد برای دریافت بیت کوین. کلید خصوصی که کلید مهمی می باشد و باید در نگه داشتن آن بسیار تلاش کرد. این دو کلید را نباید با کلید هایی که برای خرید و فروش بیت کوین در کیف پول ها استفاده می شوند، اشتباه گرفت. این کلید ها تجارت این ارز دیجیتال را تسهیل می کنند و به کاربران این امکان را می دهند که مالکین توکن ها و تراکنش ها را ردیابی کنند.

بیت کوین یکی از اولین ارزهای دیجیتالی است که از فناوری همتا به همتا برای تسهیل پرداخت های فوری استفاده می کند. انگیزه ماینر ها یا کسانی که معاملات روی بلاک چین را پردازش می کنند، گرفتن پاداش(انتشار بیت کوین جدید) و کارمزد معاملات پرداخت شده است.