به گزارش Glassnode در تاریخ 19 فروردین سال 2021 تنها طی یک ساعت مبلغ 476 میلیون دلار استیبل کوین به صرافی های بزرگ ارز دیجیتال واریز شد که نگرانی ها بابت کمبود بودجه برای خرید بیت کوین در زمان کاهش قیمت را بر طرف کرد. واریز نیم میلیارد دلاری تتر به صرافی های ارز دیجیتال همزمان با ثابت ماندن قیمت بیت کوین می باشد که نشان دهنده علاقه مندی بازگشت سرمایه گذاران به حوزه ارز دیجیتال است. طبق داده های کوین تلگراف این عمل سرمایه گذاران احتمال افزایش قیمت بیت کوین را بالا می برد و ممکن است تا چند روز آینده شاهد صعود دوباره قیمت بیت کوین باشیم.

 

 

تاثیر تتر در ادامه روند قیمت بیت کوین

تتر (USDT) بزرگ ترین استیبل کوین بازار جهانی ارز دیجیتال می باشد که ارزش بازار آن حدود 42 میلیارد دلار احتساب می شود، در واقع تتر همان دلار ارز دیجیتال است که با این ارزش بازار می تواند به رمز ارز های دیگر تبدیل شود.


همانطور که می دانید پس از افزایش قیمت ناگهانی بیت کوین از سطح 45 هزار دلار تا کانال 67 هزار دلار در حال حاضر قیمت آن در سطح 60 هزار دلار متوقف شده و در تلاش است سطح 60 هزار دلار را به یک سطح حمایتی تبدیل کند. احتمال می رود با ثابت ماندن قیمت بیت کوین و ادامه ندادن روند صعودی اش بسیاری از سرمایه گذاران نهادی دست به دست یکدیگر داده و نیم میلیارد تتر را برای کمک به رشد دوباره قیمت بیت کوین به صرافی های غیر متمرکز وارد کرده اند. برخی از افراد بر این باورند سپرده گذاری استیبل کوین در صرافی ها ناشی از خواستار نقد کردن دارایی سرمایه گذاران است. موسکوسکی در این باره می گوید: 

<< سپرده‌ گذاری استیبل کوین در صرافی‌ ها اغلب برای خرید است. بخشی از آن ممکن است برای وام دهی به معامله گران اهرمی استفاده شود. به‌ علاوه این اتفاق نیز نشان دهنده روند صعودی است چراکه تقاضا برای بلند مدت را برجسته می کند.>>

 

 

به هر حال به نظر می رسد سرمایه گذاران نهادی در بازار ارز دیجیتال برای افزایش قیمت بیت کوین مبلغ نیم میلیارد دلار تتر وارد صرافی های ارز دیجیتال کرده اند زیرا رشد قیمت بیت کوین به دو مسئله وابسته است، یکی مقدار خروجی بیت کوین از صرافی ها و دیگری و مقدار ورودی استیبل کوین ها، اغلب این دو موضوع خبر از افزایش قیمت بیت کوین می دهند که در حال حاضر هر دو عامل برای بیت کوین موجود است.