در چند هفته اخیر بیت کوین و چند رمز ارز دیگر با سرعت بالایی مسیر صعودی خود را طی کرده و تبدیل به بزرگترین سرمایه جهان امروز شده اند. قیمت بیت کوین در این هفته به 56.000 دلار نیز دست یافت و تریدر ها را شکه کرد. در این مقاله به پستی ها و بلندی های 5 ارز دیجیتال مهم این هفته می پردازیم.

 

 

بیت کوین در اوج قله 

بیت کوین در 19 فوریه موفق به شکست اولین سطح مقاومت 50.000 دلاری شد، افراد در بازار گاوی موفق به حفظ قیمت در نقطه عطف خود و جلوگیری از اصلاحیه بیت کوین شدند. پس از آن بیت کوین سطح مقاومتی دیگری با جایگاه 56.000 دلار را شکست داد و فرصت سرمایه گذاری با قیمت بالا تر را در اختیار تریدر ها گذاشت. در پی صعود قیمت بیت کوین عدم اعتماد به این ارز دیجیتال از بین رفته و گاو ها در تلاش اند بازار را برای شکست سطح مقاومت سوم بیت کوین در هفته آینده آماده سازند و به 60.000 دلار برسانند. اگر گاوها در افزایش قیمت بیت کوین تا 60.000 دلار موفق باشند تحول عظیمی در دنیای دیجیتال و دنیای متمرکز ایجاد می شود.

 

 

ارز دیجیتال EThereum

اتریوم در رتبه 2 بازار 10 ارز برتر جهان قرار دارد و پس از بیت کوین تمام چشم ها به سوی اتریوم می باشد، این ارز رمز در حال حاضر با قیمت 1888.77 دلار خرید و فروش می شود. اتریوم در 19 فوریه بالاترین قیمت تاریخ خود را عرضه نمود ولی امروز با کاهش قیمت خفیفی مواجه شد اما همچنان در رتبه 2 بازار قرار دارد و تحلیل گران معتقد اند قیمت اتریوم روند نزولی را طی نمی کند.

 

 

ارز دیجیتال AAVE 

طی روند صعودی قیمت ارز دیجیتال AAVE تریدر ها مصمم شدند از سرمایه گذاری بر این ارز رمز دست نکشند و در نقطه قیمتی بالا تری از آن خارج شوند. نمودار قیمت این کوین نشان از پیشرفت عالی و دستیابی به سطح های بالاتر می دهد که از قیمت 392.50 دلار به 427 دلار دست یافته است. البته از دو سه روز گذشته قیمت در جایگاه 427 ثابت مانده و هیچ تغییری نکرده است اما تریدر ها بر این باورند این کوین به زودی دوباره رشد کرده و به جاهای خوبی می رسد. اگر فروشنده ها بتوانند قیمت AAVE را به 480 دلار برسانند این کوین دوباره شامل افزایش قیمت می شود و سطح مقاومت 545 را نیز شکست خواهد داد.

 

 

ارز دیجیتال Cosmos ATOM 

رمز ارز کازماس جایگاه خود را محکم ساخته و قیمت آن بدون طی کردن روند اصلاحیه روز بروز بالا تر می رود. در پنج روز گذشته تنش بازار باعث نشده ATOM از جایگاه 19.00 دلار پایین تر برود و این نشان دهنده آن است که هیچ یک از معامله گران این ارز رمز خود را به فروش نمی گذارند و معتقد اند قیمت کازماس مسیر افزایش قیمت را طی می کند. اگر گاو ها به رسیدن قیمت این ارز به نقطه 26.55 دلار اعتماد داشته باشند سپس قیمت آن به سوی جایگاه 32.173 دلار می شتابد. با این حال جدول ترید تحلیل گران می گوید کازماس برای شکست سطح بعدی خود و دستیابی به جایگاه 26.55 آماده می باشد.

 

 

ارزدیجیتال NEO

در 19 فوریه ارز رمز نئو سطح مقاومتی ای حدود 47.444 را شکست و بسته شد. گاو ها پاسخ تلاش های چند روز اخیر را گرفته و موفق به تثبیت قیمت نئو در جایگاه 50 دلاری شدند. احتمالا نئو با کسب رکورد جدید شکست سطح بعدی خود را آغاز کرده و به نقطه 60.373 دلار دست خواهد یافت.
طبق جدول میانگین RSI فورکس خرید این ارز رمز بیش از اندازه می باشد و این یعنی گاو ها بازار را تحت کنترل دارند.

 

این ارز های دیجیتالی نام برده در بالا کوین های مورد توجه تحلیل گران در این هفته بودند که با پیشرفت و شکست رکورد قبلی خود به سطح جدیدی دست یافتند و در بازار خرید و فروش ارز دیجیتال خود را جای دادند.